STAN vyráží do boje proti Okamurovu jarmarku. Nechtějí jej vůbec pouštět do obcí

18.06.2021 14:16

Tomio Okamura se rozhodl inspirovat se Milošem Zemanem a, podobně jako kdysi dnešní prezident, vyrazil do ulic s autobusem Zemákem, Okamura nechal na čtyři kola postavit velký kamion „SPĎák“ a objet s ním celou republiku. A politici z hnutí STAN hledají cestu, jak mu tuhle předvolební spanilou jízdu zhatit. Okamury se kvůli tomu hlasitě zastal hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

STAN vyráží do boje proti Okamurovu jarmarku. Nechtějí jej vůbec pouštět do obcí
Foto: Repro ČT
Popisek: Předseda SPD, Tomio Okamura

Když Miloš Zeman pro některé překvapivě vyhrál v roce 1998 a stal se předsedou vlády, svého úspěchu dosáhl i díky kampani s autobusem nazvaným Zemák. O více než 20 let později se předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura rozhodl vsadit na podobnou taktiku a poslal do ulic kamion „SPĎák“.

Starostové některých měst, často z řad konkurenčních Starostů a nezávislých, hledají cesty, jak Okamurovou předvolební kampaň zhatit. Hledají cesty, jak Okamurův kolos nepustit na území své obce.

„Skutečně jsem na takovou úvahu u starostů narazil,“ řekl serveru Lidovky europoslanec a předseda Sdružení místních samospráv (SMS) Stanislav Polčák. Jednalo se prý o jeho kolegy z hnutí STAN v Pardubickém kraji.

Obce mají teoreticky možnost zakázat vjezd na své území strojům nad určitý váhový limit. Má to však háček. Tento zákaz v praxi nelze příliš uplatňovat na silnicích prvních a druhých tříd. Instalaci značky totiž musí konzultovat s policií a s příslušným krajským úřadem.

„Umístit takto restriktivní značku je administrativně náročné, bez souhlasu silničního úřadu se to neobejde,“ upozornil starosta obce Tupesy na Zlínsku Oldřich Vávra zvolený jako nestraník za KDU-ČSL.

Okamury se zastal hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

„Ještě někdo pochybuje o tom, že je Pirátostán skutečným nebezpečím pro svobodu a demokracii? Mimochodem, kdyby se starostové za SPD pokusili zamezit volební kampani Pirátostánu, mediální mainstream bude vřískat 24 hodin denně,“ napsal Ovčáček.

Jiří Ovčáček se zastal Tomia Okamury

Sám předseda SPD prohlašuje, že s pomocí svého kamionu chce dokázat, že čeští zemědělci umí vyprodukovat kvalitní levné potraviny, které jsou lepší, než potraviny dovážené k nám z EU, jen kdyby jim neházely klacky pod nohy nadnárodní supermarkety.

„Chceme nastavit zrcadlo nehorázným maržím, které tu mají nadnárodní supermarkety,“ prohlásil tento týden Okamura. 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nemaj mozek. Ty pohlaví.“ Bohdalová zničila Prague Pride. Je to velké

8:01 „Nemaj mozek. Ty pohlaví.“ Bohdalová zničila Prague Pride. Je to velké

Festival Prague Pride, ke kterému se přihlásil například pražský primátor Hřib, dále pokračuje a bud…