Sabino, vždyť víš, kudy se do Agrofertu chodí... Babiš teď může ve volbách dostat klidně 40 procent, tuší novinář

17.11.2018 9:36

Reportáž, za kterou stojí investigativní novinářské duo Slonková a Kubík a objevil se v ní Andrej Babiš mladší, jeden z obviněných v kauze Čapí hnízdo, vzbuzuje obrovský rozruch. Někteří se nad ní ale pořádně baví, jako například redaktor MF DNES Petr Kolář, podle kterého v ní Slonková místy extrémně přehrává. Díky tomuhle dílu volební preference Babišova hnutí odhaduje nyní na úctyhodných čtyřicet procent.

Sabino, vždyť víš, kudy se do Agrofertu chodí... Babiš teď může ve volbách dostat klidně 40 procent, tuší novinář
Foto: repro youtube.com / tan
Popisek: Sabina Slonková
reklama

V reportáži Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka na serveru Seznam Zprávy se od Andreje Babiše mladšího – kterého tajně natáčeli, když ho přepadli u jeho švýcarského bytu – dozvídáme, že byl kvůli kauze Čapí hnízdo unesen na Krym jistým panem Protopopovem a následně tam prý byl držen. 

A po lékařce Protopopové, jež napsala zprávu o jeho zdravotní nezpůsobilosti pro stíhání v kauze Čapí hnízdo, a po jejím manželovi, bývalém pečovateli o Babiše juniora, pátrají dál. A tady už redaktor Kolář naráží na herecké výkony novinářky Slonkové, na které poukázal ve svém komentáři na sociální síti Facebook.

Pozastavil se především na časovým úsekem repotáže, během nějž se snaží „vyinvestigovat“ v Agrofertu Protopopova a vysílají tak do akce zvukaře s kamerou v brýlích, aby se k němou dostal.

Paradoxní na tom prý je, že to ve skutečnosti nebylo nic tak složitého, jelikož podle Koláře moc dobře Slonková ví, že jen o třicet metrů dál je standardně otevřená branka, kterou se dovnitř může dostat úplně každý. „Sabina to ví, neb tamtudy chodila, když byla šefredaktorkou Babišovy Fronty,“ dodáva jako stávající zaměstnanec MF DNES.

Mezi veřejnosti i politiky tato reportáž způsobila jistou eskalaci celé kauzy. Senát se shodl na usnesení, v němž označil za nepřijatelné, aby premiér Andrej Babiš (ANO) s ohledem na nová podezření zůstal ve vládě do vyšetření kauzy Čapí hnízdo, v níž je trestně stíhán kvůli dotačnímu podvodu. A příští pátek se bude konat hlasování o nedůvěře vládě, které vyvolala šestice opozičních stran.

Kdo Babiše nesnáší, má další potvrzení pro svou nenávist. Kdo ho však miluje, má důkaz, že po něm nespavedlivě jdou a miluje ho ještě víc, shrnul redaktor MF DNES. Závěrem Kolářovy odhady postavené na základě reportáže investigativních novinářů jsou takové, že by Babiš zcela jistě nyní ve volbách dosáhl velmi slušných výsledků. „Kdyby byly predčasné volby, dostane klidně 40 %. Z velké části kvůli ‚tomu‘...“ napsal na závěr.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dovolil jsem si sáhnout na posvátnou krávu zvanou Člověk v tísni.“ Petr Žantovský popisuje útoky, kterým teď čelí. I od koho jdou

7:55 „Dovolil jsem si sáhnout na posvátnou krávu zvanou Člověk v tísni.“ Petr Žantovský popisuje útoky, kterým teď čelí. I od koho jdou

TÝDEN V MÉDIÍCH Na naprosto bizarní dramaturgickou dezorientaci České televize upozornil komentář Ja…