Salvini do vězení? Je to jinak. A důsledky migrace pro evropskou politiku očima Robejška

16.02.2020 17:41 | Zprávy

Politolog Petr Robejšek sleduje dění v Itálii a komentuje rozhodnutí tamních zákonodárců, že bývalý italský ministr vnitra Matteo Salvini může být souzen za zákaz vylodění migrantů. „Než dojde ke konečnému rozsudku, budou mnozí z těch, kteří ho obžalovali, dávno na politické penzi,“ píše v blogu na Aktuálně.cz Robejšek, s ohledem na pomalost, s jakou italské soudy pracují. Pozastavuje se nad bezduchostí, s níž jeho protivníci jednali. A hovoří o tom, jak Salvini a německá kancléřka Merkelová sjednotili Evropany.

Salvini do vězení? Je to jinak. A důsledky migrace pro evropskou politiku očima Robejška
Foto: Vít Hassan
Popisek: Petr Robejšek, mentor Realistů, politolog

Salvinimu nyní hrozí až 15 let vězení a osmiletý zákaz politické činnosti poté, co italský Senát zrušil imunitu bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, který má být souzen za svou migrační politiku. Robejšek však zmiňuje, že soudy v Itálii pracují velmi pomalu, a i kdyby Salvini v první instanci prohrál, tak se může dvakrát odvolat a přitom nadále politicky pracovat. „Celá procedura tedy bude trvat roky. A vsadím se s vámi, že než by došlo ke konečnému rozsudku, tak budou mnozí z těch, kteří ho obžalovali, dávno na politické penzi,“ myslí si Robejšek.

Jenom čiré zoufalství muselo Salviniho protivníky dohnat k takové hlouposti, jako je žaloba kvůli migrační politice. Soudní proces přece jenom posílí to, proč Salvini za rok zdvojnásobil své politické preference. „V soudní síni bude stát jako obětavý a pronásledovaný vlastenec, jako ochránce italského národa. Přesně tento obraz o sobě vytvářel a soudní proces jenom nanese sytější barvy a zvýrazní kontury,“ podotýká politolog.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

3 roky nic, teď pohyb. Zlé pro Ukrajince, zvlášť když USA utnuly pomoc

10:35 3 roky nic, teď pohyb. Zlé pro Ukrajince, zvlášť když USA utnuly pomoc

Krátce poté, co vyšlo najevo, že Rusové pravděpodobně obsadili jedno z důležitých ložisek lithia, o …