Šarapatka se vypsal ze středeční Rady ČT u Šafra. Velmi šťavnatě. Lipovská je „vyslanec zla“

25. 7. 2020 17:40

Člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka se znovu zostra pustil do nedávno zvolené členky Rady ČT ekonomky Hany Lipovské. Beze všech servítků ji označil za vyslankyni zla, která své nevhodné počínání vysvětluje tím, že jedná ve jménu lidu.

Šarapatka se vypsal ze středeční Rady ČT u Šafra. Velmi šťavnatě. Lipovská je „vyslanec zla“
Foto: Facebook.com
Popisek: Zdeněk Šarapatka s generálním ředitelem ČT Petrem Dvořákem
reklama

Není tajemstvím, že mezi členy Rady ČT – ekonomkou Hanou Lipovskou a Zdeňkem Šarapatkou – panuje jisté napětí. Na zatím posledním jednání Rady ČT Lipovská žádala, aby členové Rady ČT přijali stanovisko, v němž se veřejnosti omluví za reportáž o Lidicích z pořadu Reportéři ČT. Šarapatka na to konto Lipovskou poučil, že dělá něco, co dělat nemá. Vysvětloval jí, co je úkolem člena Rady ČT, a navrch upozornil, že se Lipovská nalézá ve střetu zájmů.

Já vám, paní kolegyně, řeknu úplně otevřeně, já jsem fakt šokovanej vaší nehorázností v této věci. A říkám to úplně s plným vědomím,“ pronesl Šarapatka nesmlouvavě.

Poté Lipovskou požádal, aby byla poctivá sama k sobě, k Radě ČT, ale i k divákům, a aby přiznala, že řeší kauzu, která se úzce dotýká Institutu svobody a demokracie Jany Bobošíkové. „Ve kterém vy jste členkou správní rady,“ upozornil Šarapatka, s tím, že Bobošíková se v případu angažuje také za Český svaz bojovníků za svobodu v Lidicích. „To vás diskvalifikuje z této diskuse,“ řekl Šarapatka.

Upozornil také na to, že když se chce Lipovská už teď omlouvat, vystupuje v roli soudce, což by jako ekonomka, a nikoli historička, neměla. „Vy tady nejste od toho, abyste někoho odsuzovala, abyste určovala jeho vinu. Nemluvě o tom, že Rada ČT ze zákona nemá řešit stížnosti občanů. Pokud je řeší, je to jen dobrá vůle Rady, ale ze zákona k tomu nemá mandát. Zákon nám tuto pravomoc neukládá. Jedinou pravomoc, kterou máme, je ve vztahu ke generálnímu řediteli, pokud na něj přijde stížnost,“ zdůraznil.

V textu pro server Forum24.cz zašel ještě dál a označil Lipovskou za vyslankyni zla. A nezůstal jen u Lipovské. Do stejné kategorie zařadil i dalšího nedávno zvoleného člena Rady ČT Pavla Matochu, když svůj text opatřil titulkem „Lipovská a Matocha. Vyslanci zla spojili síly v Radě České televize“.

Měl tím na mysli koalici ANO, komunistů, SPD a Trikolóry, a naznačil, že když chtějí populisté manipulovat s lidem, hají sice své zájmy, ale tváří se, že jde o zájmy občanů. Kvůli tomu v 50. letech komunisté nechávali sepisovat rezoluce, v nichž pracující požadovali smrt Milady Horákové.

„Stejná manipulace občany se teď stala pracovní metodou i v Radě České televize. Tamní vyslanci ANO, komunistů, SPD a Trikolóry s ní zacházejí stejně mistrně jako jejich partajní vzory. Co bylo zkraje roku nemyslitelné, je nyní běžnou součástí práce hned několika nových radních veřejnoprávní televize. I na jejich privátní maily prý ‚píší‘ rozhořčení občané,“ napsal Šarapatka.

„Stížnost člena Rady České televize na Reportéry ČT v politickém zájmu kohokoliv je obzvlášť nebezpečným precedentem i pro další pořady České televize včetně zpravodajství. Nejvíc však pro televizní koncesionáře. Obskurní premiéra Hany Lipovské totiž ukazuje, že odolávat pokušení umlčet ve veřejnoprávní televizi nepohodlná fakta může jen opravdu integrovaná osobnost. Fakt, že oporu pro nestoudné pokusy nachází Lipovská hned u dalšího z nováčků v Radě České televize, novináře Babišova holdingu Pavla Matochy, pak v dané souvislosti ani nepřekvapuje,“ pokračoval zostra.

Ukazuje to podle něj, že Lipovská s Matochou přišli do Rady ČT vést politický boj.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi, je mi vás líto! Hvězda posílá Česku. Co Česko hvězdě?

7:12 Češi, je mi vás líto! Hvězda posílá Česku. Co Česko hvězdě?

Proti drakonickým opatřením, která mají snížit mobilitu, se nadále ozývá odpor. A to dokonce i ze za…