Šarapatka vyletěl na Schwarzenberga: Přestaňte bubnovat k válce na Ukrajině

03.10.2014 22:10

Poslanec Milan Šarapatka z Úsvitu přímé demokracie se zostra pustil do předsedy zahraničního výboru sněmovny Karla Schwarzenberga (TOP 09). Zkritizoval ho za dlouhodobý silně protiruský postoj, který se projevuje prý především výzvami k eskalaci konfliktu na Ukrajině. Tam sice probíhá „horká občanská válka, ta by se ale měla zklidňovat. Schwarzenberg podle Šarapatky dělá pravý opak.

Šarapatka vyletěl na Schwarzenberga: Přestaňte bubnovat k válce na Ukrajině
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Milan Šarapatka
reklama

„Jako člen zahraničního výboru, který rovněž přijímá zahraniční delegace a mluví jménem Poslanecké sněmovny, cítím povinnost se distancovat od tohoto postoje, v rámci současné debaty o Ukrajině zcela nepochybně extrémního. Velmi nám v zahraničí škodí a rozhodně si nepřeji, aby česká diplomacie byla rukojmím Karla Schwarzenberga a jeho soukromých názorů,“ poznamenává Šarapatka.

Konflikt na Ukrajině nepochybně zuří, ale podle zákonodárce jde o občanskou válku, kterou je třeba spíše zklidňovat, než posílat do oblasti konfliktu další zbraně. Dokonce vyzval k dalšímu tlaku na ruského prezidenta skrze zpřísňování sankcí. Přitom i sám ukrajinský prezident Petro Porošenko je pod tlakem dění ochoten přistoupit na některé kompromisy se separatisty. Schwarzenberg je ve svém „bubnování k válce“ osamocen. Používá navíc tak ostrá slova, že se vymyká diplomatickým zvyklostem. Česká republika by ale neměla být vnímána jako země, která zastává Schwarzenbergovy postoje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladí nás zachrání! Nora Fridrichová otevřeně o mladé generaci. Hutné čtení

12:14 Mladí nás zachrání! Nora Fridrichová otevřeně o mladé generaci. Hutné čtení

Nora Fridrichová v Českém rozhlasu v pořadu Až na dřeň mluvila o současné mladé generaci či o tom, j…