Sarkozy odmítá protiruské sankce

16.09.2016 14:59

Bývalý francouzský prezident, který hodlá opět zkusit své štěstí, Nicolas Sarkozy, promluvil o palčivých problémech současnosti. Jedním z nich jsou v jeho podání protiruské sankce. A ty by se měly okamžitě zrušit, protože on by něco takového nikdy nedopustil. Informuje agentura TASS.

Sarkozy odmítá protiruské sankce
Foto: Indiatalkies.com
Popisek: Nicolas Sarkozy
reklama

„Kdybych byl prezidentem, nikdy bych neučinil rozhodnutí, které by vedlo k politice sankcí vůči Rusku,“ prohlásil v televizním rozhovoru Sarkozy. „Už jen z toho důvodu, že potřebujeme ruskou pomoc ve snaze složit syrskou skládačku. Potřebujeme pro působení v Sýrii jednotnou koalici, a proto potřebujeme Rusko.“

„Když jsem byl prezidentem Francie, musel jsem vyřešit velmi komplikovaný problém ozbrojeného konfliktu v Gruzii. A vyřešil jsem ho bez jakýchkoliv sankcí vůči Rusku a aniž by francouzští zemědělci utrpěli ztráty, ne jako dnes, když mají o miliardu euro nižší export,“ dodal exprezident.

Celý text zde

Sankce jsou na Rusko uvalené od roku 2014, kdy krátce po převratu na Ukrajině anektovalo Krym. Posléze se ještě dále prohlubovaly.

Rusko následně v srpnu 2014 reagovalo zákazem dovozu široké škály masa a zemědělských produktů z Austrálie, EU, Kanady, USA a Norska a stále se ohrazuje proti tomu, že by v případě Krymu šlo o anexi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: spa
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konec nadějí Pavla Novotného? Petr Fiala to utnul. Až překvapivě ostře

19:21 Konec nadějí Pavla Novotného? Petr Fiala to utnul. Až překvapivě ostře

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) se opakovaně pustil do kritiky své strany, naposledy prohlás…