Saša Uhlová: Nechci zpět socialismus. Moji rodiče byli proti minulému režimu, ale nikdy nebyli pravicoví. To není můj problém, to se nedědí

20.09.2017 6:41

Novinářka Saša Uhlová se svěřila se svými příběhy, které prožila poté, co se nechala najmout do pěti různých nekvalifikovaných zaměstnání s minimální mzdou, i Pavlu Štruncovi na serveru Info.cz.

Saša Uhlová: Nechci zpět socialismus. Moji rodiče byli proti minulému režimu, ale nikdy nebyli pravicoví. To není můj problém, to se nedědí
Foto: ČT
Popisek: Saša Uhlová

„Jsem novinářka, která si vybrala nějaké téma, protože je považuji za důležité,“ vyjádřil se jasně Uhlová. Odmítla tak označení politologa Daniela Kroupy, že je buržoazní paničkou. „Určitě jsem člověk, který má zázemí, sociální a kulturní kapitál větší než většina lidí, zároveň si myslím, že žijeme ve společnosti, kde není potřeba kádrovat lidi podle původu,“ zmínila Uhlová.

Video najdete ZDE.

„Nevím, kde se bere to, že chci zpátky socialismus. Nemá to nic společného s tím, co jsem kdy napsala či řekla. Moji rodiče sice byli proti minulému režimu, ale nikdy nebyli pravicoví. To není můj problém. To se nedědí, navíc to není obsaženo ani u těch mých rodičů,“ podotkla. Následně se pak vyjádřila k tomu, že by ani náhodou nechtěla minulý režim. „Myslím si, že omezování osobních svobod není cesta k lepšímu životu lidí,“ sdělila Uhlová.

Když se pak Uhlová vrátila ke svým zážitkům z pracovního prostředí „na zkoušku“, sdělila, že se zcela jednoznačně porušoval zákoník práce. Například se nedodržují pauzy či se nedodržuje pracovní doba. „Lidé jsou však mnohdy vděční za to, co mají,“ podotkla Uhlová, že lidé mají často strach, že i o tuto práci přijdou. 

Nejhorší zážitek si podle svých slov odnesla z drůbežáren společnosti Vodňanská drůbež, a. s. Tři týdny, které tam chtěla být, nezvládla. Zároveň však v této souvislosti odmítla, že by její projekt byl zaměřen proti šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi, byť s jeho politikou se neztotožňuje. Cílem jejích reportáží bylo především poukázat na levnou práci, nikoliv na politickou scénu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Slonková provedla krádež. Syn se zasnoubil, sledují mou dceru. S Okamurou je to tak, vmetl Andrej Babiš Korantengovi

22:21 Slonková provedla krádež. Syn se zasnoubil, sledují mou dceru. S Okamurou je to tak, vmetl Andrej Babiš Korantengovi

Moderátor Ray Koranteng exkluzivně pro TV Nova zpovídal premiéra Andreje Babiše ohledně kauzy jeho s…