Saša Uhlová: Že na Václaváku bylo pár tisíc lidí? Neříkejte to, lidé nebudou věřit médiím

18.09.2023 13:25 | Monitoring

Novinářka levicově orientovaného serveru A2larm se ještě jednou vrátila k sobotní demonstraci na Václavském náměstí v Praze. Vyjádřila údiv nad tím, proč se v některých médiích píše, že se demonstrace účastnily tisíce lidí, když to zjevně byly desetitisíce. Varovala, že takovéto chování nepřidá médiím na důvěryhodnosti

Saša Uhlová: Že na Václaváku bylo pár tisíc lidí? Neříkejte to, lidé nebudou věřit médiím
Foto: Repro Youtube
Popisek: Jindřich Rajchl na protivládní demonstraci 16.9.

Anketa

Má Česko pořídit letouny F-35?

3%
95%
hlasovalo: 36616 lidí

Po čase zaplnily Václavské náměstí tisíce lidí. Šéf hnutí PRO Jindřich Rajchl zorganizoval akci nazvanou Česko proti vládě, kde zopakoval kritiku, kterou vůči premiérovi Petru Fialovi použil i v předchozích případech. Konstatoval, že se Fiala víc stará o Brusel či o Kyjev a nikoli o Česko. Když to opakoval, dočkal se od přihlížejících opakujícího se hlasitého potlesku.

Novinářka Saša Uhlová, která v soutěži Novinářská cena 2015 získala Čestné uznání, se podivuje nad tím, proč se v celá řadě médií píše, že se protivládního protestu účastnily tisíce lidí, když to fakticky byly desetitisíce.

„Proč se v médiích píše, že se včera demonstrace zúčastnily ,tisíce lidí', když to zjevně byly desetitisíce? Jasně, sto tisíc to nebylo ani náhodou, ale teda k pravdě má toto číslo blíž než když se řekne ,tisíce', což sugeruje počet do deseti tisíc. Nerozumím snaze to snižovat a zesměšňovat. Už jste si někdy vzali fotky z demo a počítali? Já jo a mnohokrát, Když je na Václaváku pár tisíc lidí, vypadá to vizuálně, že tam skoro nikdo není. Tahle snaha přečíslit realitu na důvěře mainstreamovým médiím rozhodně nepřidá,“ konstatovala na Facebooku.

Saša Uhlová promlouvá

Lidé jí v diskusi pod příspěvkem dali za pravdu.

„Jako je to smutný obrázek, a jen mnohé utvrzuje v tom nevěřit médiím...,“ konstatoval Květoslav Vobořil. „Kamarád levičák tam byl, aby to viděl na vlastní oči a potvrzuje, že to bylo spíše k těm 100k,“ dodal.

„To je medvědí služba médií... Akorát tím nepřímo podpoří ten odpor a posilují tím v podstatě krajní pravici.....,“ přidal se Zdeněk Steinbauer.

Monika Kodejšová Adamíková se vrátila ke dnům NATO v Ostravě.

„Včera jsem to někde psala, ovšem je možné, že ‚někteří šli jen náhodou kolem z oslavy, nebo tak‘. Nicméně, je to takové ‚zvykové právo‘ těch, kteří by někam nešli, říkat, že tam moc lidí nebylo. Mimochodem, špatně naplánováno, většina odpůrců NATO z Moravy se raději zúčastnila Dnů NATO v Ostravě,“ podotkla.

Saša Uhlová promlouvá

Saša Uhlová promlouvá

Saša Uhlová promlouvá

 

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Miloš Polák

živnostníci

Pane Skopečku, můžete mi říci, co aktuálně děláte dobrého pro živnostníky? A kde berete tu jistotu, že se jich zvýšení odvodů a daní zásadně nedotkne? Za sebe vám sděluji, že dotkne, a dost. Navíc se nás dotknout i další vaše opatření

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Hm, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseTiamati , 18.09.2023 14:39:31
v nějaké diskuzi na internetu byl humorný příspěvek, že kdyby měli Němci takovou televizi, jakou je veřejnoprávní ČT, tak by dodnes nevěděli, že prohráli druhou světovou válku

|  20 |  0

Další články z rubriky

Nešťastná Arménie. Naivní víra v Západ a ruský byznys. Takto se mění svět, ukazuje Hoffman

14:40 Nešťastná Arménie. Naivní víra v Západ a ruský byznys. Takto se mění svět, ukazuje Hoffman

POHLED IVANA HOFFMANA Spoléhat na Američany, kteří „nemají stálé spojence, ale jenom stálé vlastní z…