Šašek prezidenta lháře bude kádrovat paní Čáslavskou? Dítě by za takové chování dostalo na zadek, vzkazují z webu Pavla Šafra

04.09.2016 21:21

Říkává se, že je správné mluvit o mrtvých jen dobře. Senátor Jan Veleba má ale zřejmě za to, že v případě slavné gymnastky Věry Čáslavské není třeba zachovávat bonton, a opakovaně ji zkritizoval. Konstatoval, že Čáslavskou nelze považovat za morální vzor. Vilém Besser na Svobodném fóru Pavla Šafra kontruje, že sám Veleba má do morální autority velmi daleko.

Šašek prezidenta lháře bude kádrovat paní Čáslavskou? Dítě by za takové chování dostalo na zadek, vzkazují z webu Pavla Šafra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Veleba s prezidentem Milošem Zemanem

Senátor Jan Veleba zkritizoval slavnou gymnastku Věru Čáslavskou za to, jak se zachovala v kauze svého syna, který zabil jejího exmanžela. Čáslavská působila v týmu prvního českého prezidenta Václava Havla a ten synovi Čáslavské udělil milost. Veleba to považuje za nepřijatelné. Člen horní parlamentní komory také prohlásil, že Čáslavská vycházela za dobře jak s komunistickým, tak s demokratickým režimem. Komunisté přitom Čáslavské znepříjemňovali život, neboť dala najevo, že nesouhlasí se sovětskou okupací Československa.

Vilém Besser Velebovi připomněl jeho vlastní minulost. „Pokud pan Veleba hodlá někoho obviňovat ze semknutí s režimem jak minulým, tak nynějším, měl by se zamyslet především sám nad sebou. Vždyť právě on byl členem KSČ, posléze kandidoval za ČSSD v komunálních volbách, na chvíli byl součástí senátorského klubu KOD-KDU-ČSL a k lásce k Miloši Zemanovi si ještě čerstvě přibral Tomia Okamuru. A tento člověk hodlá kázat o morálních hodnotách.“

Podle autora je smutné, že Velebova slova nechávají mnoho lidí v klidu. Už si na politikovy projevy zřejmě zvykli. Na Velebu zareagoval hudební a filmový kritik Jan Rejžek, jenže to je podle Bessera člověk, který prý také rád hází špínu kolem sebe.V české společnosti už to ale není nic až tak neobvyklého.

Celý komentář naleznete zde.

„V zemi, kde je prezident soudně uznaný lhář, se chování, za které by každá matka svému dítěti dala pořádně na zadek, stává normou. Hlava státu si vymýšlí obvinění na uznávaného novináře, vicepremiér a ministr financí zpochybňuje hrůzy koncentračních táborů a senátor plive na hrob uznávané osobnosti. Ve spojení s příkazy a zákazy, kterými nás vláda zásobuje, se tak vracíme do doby, ze které jsme tak hrozně chtěli pryč,“ varuje publicista.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový odpad si lidé platí na ČT! Petr Žantovský nevěděl, jestli se smát, či plakat

9:01 Takový odpad si lidé platí na ČT! Petr Žantovský nevěděl, jestli se smát, či plakat

TÝDEN V MÉDIÍCH Poslanecká sněmovna by se měla zabývat tím, jak z České televize udělat efektivní ve…