Saúdský princ, kterého viní z podílu na vraždě novináře, dorazil na summit G20. Macron ho chtěl seřvat, ale moc se to nepovedlo...

01.12.2018 15:16 | Zprávy

Světoví lídři se sletěli do Argentiny na summit G20. Na summit dorazil i saúdskoarabský korunní princ Mohammed bin Salmán, jenž je podezřelý, že sehrál roli ve vraždě novináře Džamála Chášakdžího. Britský deník The Guardian se podivuje nad tím, jakého přijetí se princi dostalo od ostatních světových lídrů. Zvláštní rozhovor vedl saúdský princ s francouzským prezidentem Macronem.

Saúdský princ, kterého viní z podílu na vraždě novináře, dorazil na summit G20. Macron ho chtěl seřvat, ale moc se to nepovedlo...
Foto: Ministerstvo kultury
Popisek: Ilustrační foto

V argentinském Buenos Aires rokují světoví lídři. Do řeči se spolu dali i francouzský prezident Emmanuel Macron a saúdský korunní princ Mohammed bin Salmán. Jejich rozhovor zachytily mikrofony, které možná slyšely něco, co se nemělo dostat na veřejnost.

„Mám strach, mám strach, ... říkal jsem to ,“ promlouvá v jednu chvíli francouzský prezident Macron ke korunnímu princi. „Ano, řekl jste mi to, děkuji mnohokrát,“ odpověděl princi. „Nikdy mě neposloucháš,“ zlobil se dál Macron. „Ale samozřejmě, že tě poslouchám," odvětil saúdský korunní princ. V tu chvíli si uvědomí, že ho zabírá kamera a usměje se. Macron s princem se poté odvrátili od kamery a nebylo slyšet, co si říkají. Za chvíli však mikrofon zachytil dalších pár slov. „Je to v pořádku vyřeším to,“ ujišťoval princ Salmán. „Jsem zvyklý držet slovo,“ odpověděl na to Macron. Tím  jejich rozmluva skončila.

Elysejský palác, tradiční sídlo francouzských prezidentů, poté potvrdil, že k rozmluvě došlo. Francouzský prezident prý princi Salmánovi vyčinil za vraždu novináře Chášakdžího a požadoval nalezení politického řešení války v Jemenu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VIDEO se šíří: Kokain, nebo kapesníček? Novináři vpadli do kabiny, Macron cosi schoval

20:30 VIDEO se šíří: Kokain, nebo kapesníček? Novináři vpadli do kabiny, Macron cosi schoval

Na sociálních sítích se šíří video lídrů Francie, Německa a Velké Británie, které vzbudilo spekulace…