Scéna na úřadu práce: Nedostal dávky, hrozil sebevraždou

31.01.2012 8:38

Přestože zaměstnanci úřadů práce chodí do zaměstnání i o víkendu, nestíhají sociální dávky vyplácet. Netrpělivost pobíratelů stoupá, v Ostravě muž vyhrožoval sebevraždou. Úřednice navíc začínají pochybovat, že se jim podaří vyplatit všechny dávky do konce ledna.

Scéna na úřadu práce: Nedostal dávky, hrozil sebevraždou
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Úřad práce pro Prahu 1 a Prahu 2

„Pán, kterému ještě nebyly vyplaceny dávky, přišel na úřad už asi potřetí. Říkal, že peníze potřebuje, pak odešel na poštu, aby se přesvědčil, zda tam nemá složenku. Když zjistil, že ne, vrátil se zpět na úřad práce, v ruce měl pilník a říkal, že se zabije,“ uvedla pro Právo mluvčí ostravské městské policie Vladimíra Zychová. Na místě byly strážníci, takže muž si způsobil pouze drobná poranění.

Zaměstnankyně úřadu práce v Ostravě připustila, že není jisté, zda se jim podaří vyplatit dávky do konce ledna. „Nevíme totiž, jak si s tím, co teď zadáváme do systému, poradí jednotné výplatní místo v Praze, odkud jdou platby složenkou.“

V Karviné zkolabovala úřednice

Ani v Karviné neprobíhá vyplácení dávek bez komplikací. Na úřadu práce asistuje policie a situaci zdramatizovala zpráva o zkolabování jedné úřednice. Pracují zde i posily z magistrátu. „Vypomáhá devět lidí z magistrátu, a to i po pracovní době a včetně sobot a nedělí,“ řekla Právu vedoucí odboru sociálních věcí magistrátu Blanka Dadoková.

Primátor Karviné Tomáš Hanzel viní za problémy stát. „Reforma potřebná je, ale stát podcenil přípravu praktických kroků reformy, ministr a vedení úřadů práce neposlouchali naše názory podložené letitými zkušenostmi.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor:

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Halík hrozí Dukovi kvůli postoji k „sirotkům“ Posledním soudem. Hlavně politicky, soudruzi, posmívá se mu

17:45 Halík hrozí Dukovi kvůli postoji k „sirotkům“ Posledním soudem. Hlavně politicky, soudruzi, posmívá se mu

Kněz Tomáš Halík se na serveru NeviditelnýPes.cz vyjádřil ke kardinálu Dominiku Dukovi a kauze syrsk…