Schůzka Putina a Merkelové. Zde jsou výsledky

19.08.2018 6:29

Ruský prezident Vladimír Purin v sobotu navštívil německou kancléřku Angelu Merkelovou ve vládním zámku Meseberg severně od Berlína. Na schůzce trvající zruba tři hodiny hovořili z velké části pouze mezi čtyřma očima. Předmětem jejich jednání byl především návrat uprchlíků domů, krize na Ukrajině i kontroverzní plynovod Nord Stream 2.

Schůzka Putina a Merkelové. Zde jsou výsledky
Foto: Repro Youtube
Popisek: Vladimir Putin na stanici FOX News
reklama

„Obě země musejí hledat řešení ukrajinské krize, která se neustále vleče a zatím nevede k žádnému rozuzlení,“ uvedla chvíli před jednáním Merkelová, oba státníci jsou zklamaní "totální stagnací" minského mírového procesu. Kancléřka také upozornila, že je zapotřebí se vyhnout humanitární krizi v Sýrii, kde pomalu dohasíná občanská válka, uvedla ČTK.

„Je potřeba učinit cokoli pro to, aby se uprchlíci vyhnaní násilím ze Sýrie mohli vrátit do vlasti,“ uvedl Putin s tím, že Sýrie potřebuje mezinárodní pomoc k obnově zničené infrastruktury a k tomu, aby se uprchlíci mohli bezpečně vrátit domů. Státníci se prý dohodli, že na urovnání situace v Sýrii budou pracovat experti z Ruska, Německa, Francie a Turecka.

Plánovaný plynovod Nord Stream 2 je podle Putina výhradně ekonomickým projektem bez politického kontextu. Plynovod má po dně Baltického moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa. Proti jeho výstavbě ostře protestuje zejména Polsko. Merkelová i Putin se shodli, že budou "chránit Nord Stream 2 před nekonkurenčními útoky třetích zemí", sdělil kremelský mluvčí Dmitrij Peskov.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…