Schwarz: Spor mezi pražskou záchrankou a nemocnicemi nepovažuji za vyřešený

03.07.2014 18:01 | Zprávy

Senátor za ODS a šéf pražské záchranky Zdeněk Schwarz nepovažuje spor o předávání pacientů mezi záchrannou službou a pražskými nemocnicemi za ukončený. Pokračování kauzy by se ale pacientů dotknout nemělo, řekl to v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Martina Veselovského.

Schwarz: Spor mezi pražskou záchrankou a nemocnicemi nepovažuji za vyřešený
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Schwarz

Spor o předávání pacientů mezi záchrannou službou a pražskými nemocnicemi vypukl na konci června. Pražské záchrance tehdy došla trpělivost a na svých webových stránkách upozornila na případy, ve kterých měla potíže umístit svého pacienta do nemocnice. Jednoho nemocného údajně záchranáři vozili po Praze přes dvě hodiny. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) k posouzení problému ustavil vyšetřovací komisi. Ta došla k závěru, že k žádnému pochybení nedošlo.

Spor pro občany skončil. Pro ředitele záchranky ne

Podle Schwarze spor o umísťování pacientů pro občany skončil. Šéfa záchranky o tom osobně ujistil ministr zdravotnictví Němeček. Pro pražskou záchrannou službu ani pro jejího šéfa ale spor u konce není. „Dehonestaci mé osoby ani záchranné služby si líbit nenechám. Podal jsem několik podnětů k šetření a čekám také na stanovisko mého právníka, jakým způsobem se můžu obrátit na soud,“ uvedl Schwarz. „Proto jsem na Václaváku klíči nezvonil,“ dodal.

Šéf záchranné služby navíc nesouhlasí se závěry vyšetřovací komise Ministerstva zdravotnictví, která říká, že k pochybení nedošlo. „My jsme do komise nebyli přizváni. A část telefonních hovorů nebyla puštěna. My to považujeme za zásadní,“ vysvětloval důvody svého nesouhlasu. „Na posouzení celé záležitosti by přitom stačila paní Nováková ze Žižkova,“ dodal ironicky.

Na otázku, proč v březnu bylo odmítnuto pražskými nemocnicemi přes 360 pacientů, mu prý nikdo nedal kloudnou odpověď. „Začali tu situaci politizovat. Začali mě očerňovat, ale to neřešilo situaci. Až když Ministerstvo zdravotnictví vydalo nařízení, začali se všichni chovat jinak,“ uvedl.

Schwarz zastává kromě šéfa pražské záchranné služby i post senátora, který bude letos na podzim obhajovat. Proto se spekulovalo, že se šéf záchranky snaží z problému vytěžit politické body. Navíc se za něho postavil pražský primátor Tomáš Hudeček. Schwarz podezření z politizace tématu odmítá „Politické téma z toho dělá protistrana. Ta použila tento argument, aby sporu dala jiný punc a deklasovala mě u veřejnosti,“ hájil se.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: luš

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Obviňte Bidena z podněcování k atentátu.“ V USA to po střelbě na Trumpa vře

21:21 „Obviňte Bidena z podněcování k atentátu.“ V USA to po střelbě na Trumpa vře

Zahraniční média se shodují v tom, že střelbou na republikánského prezidenta Donalda Trumpa se prezi…