Schwarzenberg: Teror páchají občané Evropy. I ve Vídni vraždil Evropan

05.11.2020 7:13

Čestný předseda TOP 09 a exministr zahraničí Karel Schwarzenberg se ještě jednou vrátil k rozhovoru pro rakouský list Tiroler Tageszeitung a prohlásil, že mu nebylo správně porozuměno. Zdůraznil, že nikdy nebyl příznivcem povinného přerozdělování uprchlíků, ale je přesvědčen, že Česko mělo uprchlíky přijmout dobrovolně. Zmínil v této souvislosti i pondělní teroristický útok ve Vídni.

Schwarzenberg: Teror páchají občané Evropy. I ve Vídni vraždil Evropan
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg

Karel Schwarzenberg se rozhodl na sociální síti Facebook důkladněji vysvětlit svůj postoj k migraci, protože má dojem, že jeho rozhovor pro Tiroler Tageszeitung byl špatně pochopen. „Reakce, které zazněly z Čech na můj rozhovor pro rakouský Tiroler Tageszeitung byly velmi zábavné,“ napsal hned v úvodu.

Jedním dechem dodal, že nikdy nebyl příznivcem povinného přerozdělování uprchlíků podle kvót, ale je přesvědčen, že Češi měli několik uprchlíků přijmout dobrovolně, jako projev ochoty pomoci svým partnerům z ostatních zemí EU, kde musí řešit velký počet uprchlíků.

Jednou z možností prý bylo přijmout dětské uprchlíky z řeckých táborů, jak se o tom diskutovalo. Nebo jsme to prý v Česku mohli udělat podobně jako na Slovensku, kde přijali asi 1500 běženců. „A neslyšel jsem tam o nějakých větších potížích,“ podotkl kníže v prvním bodě, který považoval za zásadní.

Poté přidal ještě druhý bod, v němž zmínil pondělní teroristický útok ve Vídni.

„Za druhé, samozřejmě, že i imigranti páchají zločiny, ale statisticky to zdaleka není víc než zločiny páchané původními obyvateli. Ať je to v Německu, ve Francii, nebo v Anglii. To je třeba si uvědomit. Ostatně, atentátník z Vídně byl rakouský občan a nebyl ani původem ze středního východu, ale z Balkánu, z Makedonie. Tedy Evropan. Všechno je tedy poněkud jinak, než se to na první pohled zdá být. Jak říkám, pomáhat bychom měli tam, kde je to opravdu nutné a že v táborech na řeckých ostrovech jsou podmínky strašné, o tom vás mohu ujistit. Kdo viděl, co se tam děje, musí pochopit, že i my bychom měli něco dělat a nabídnout svou pomoc,“ napsal Schwarzenberg.

Karel Schwarzenberg vysvcětlil svůj postoj k uprchlíkům

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jste proti lidem. Podvolili jste se. Klaus sejmul Fialovu vládu

12:22 Jste proti lidem. Podvolili jste se. Klaus sejmul Fialovu vládu

U příležitosti oslav 103. výročí samostatného Československa promluvil bývalý prezident Václav Klaus…