Schwarzenberg bude vážný soupeř, říká šéfodborář a kandidát ČSSD Zavadil

23.08.2013 8:46

Jaroslav Zavadil, šéf Českomoravské konfederace odborových svazů, se podle deníku Právo již chystá na souboj o voliče s Karlem Schwarzeberem z TOP 09. Právě s ním očekává nejvíce názorových střetů. Zavadil také horuje pro udržování politické kultury, a to třeba i u piva. Odstupující šéf odborů je lídrem pražské kandidátky ČSSD.

Schwarzenberg bude vážný soupeř, říká šéfodborář a kandidát ČSSD Zavadil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rada Českomoravské konfederace odborových svazů se usnesla, že Karla Schwarzenberga na post prezidenta nepodpoří

„Ani ve sportu jsem nikoho nepodceňoval. Vzhledem k prezidentským volbám, byť byly o něčem jiném, si myslím, že velmi vážným oponentem mi bude Karel Schwarzenberg,“ řekl Právu lídr pražské kandidátky ČSSD Jaroslav Zavadil.

Zavadil má podle svých slov s předsedou TOP 09 poměrně normální vztahy. „Jedna věc je osobní empatie a druhá to, že Karel Schwarzenberg byl přece jenom představitelem strany, proti které jsme nejvíc bojovali. Takže tam očekávám, že se budeme střetávat, ale předpokládám, že to bude férové," dodal šéf ČMKOS.

Zavadil také chce, aby poslanci více hleděli na udržování politické kultury. „Politická kultura by měla mít jistou úroveň, nemělo by vadit, že spolu poslanci mluví, že si spolu zajdou i na pivo, protože tam si někdy řeknou i víc věcí, než si řeknou třeba ve sněmovně, a možná i drsněji,“ míní Zavadil. Podle deníku Právo tak narážel na svou schůzku u piva s Miroslavem Kalouskem. Na pivo si Zavadil zašel s tehdejším ministrem financí po stotisícové demonstraci v Praze.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hovado, kokoti! Milion chvilek jde do zbraně. Něco se chystá. Chvilkaři mají pro Zemana různá přání

20:21 Hovado, kokoti! Milion chvilek jde do zbraně. Něco se chystá. Chvilkaři mají pro Zemana různá přání

Milion chvilek na svůj facebook napsal nabídku práce. „A je to tady. Prezident Zeman se naprosto zes…