Schwarzenberg byl vypovídat na policii

24.04.2014 12:15 | Zprávy
autor: dkr, čtk

Předseda opoziční TOP 09 Karel Schwarzenberg dnes přišel vypovídat na policii ohledně kauz spojených s Janou Nagyovou, současnou manželkou expremiéra Petra Nečase (ODS). Novinářům při příchodu na policejní služebnu v centru Prahy řekl, že kvůli tomu již jednou vyslýchán byl. O čem konkrétně dnes bude hovořit, Schwarzenberg neuvedl.

Schwarzenberg byl vypovídat na policii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg

V uplynulých dnech vypovídali v pražském sídle Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) také Schwarzenbergův stranický kolega a exministr financí Miroslav Kalousek či někdejší místopředseda ODS Martin Kuba. Vyšetřovatelé politikům kladli dotazy související s kauzou údajných trafik pro exposlance ODS Petra Tluchoře, Marka Šnajdra a Ivana Fuksu. V případu čelí obvinění Nečas, Nagyová a někdejší Fuksův náměstek Roman Boček.

Samotnou trojici exposlanců původně žalobci rovněž vinili ze zneužití pravomoci a z přijetí úplatku v podobě příslibu lukrativních postů ve státních firmách. Její trestní stíhání však s odvoláním na poslaneckou imunitu zrušil Nejvyšší soud, a Tluchoř se Šnajdrem a Fuksou tak nyní mají procesní postavení svědků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Nelegální migrace

To, že je třeba najít řešení, to neříkáte nic nového, naopak, to slyšíme od vás politiků už několik let. Ale jaké tedy navrhujete řešení a proč to ještě nikdo nedokázal vyřešit? Třeba ANO má přeci své zástupce všude, včetně Bruselu, tak proč jste s něčím konkrétním nepřišli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co přehlédli ti, kteří se bijí za Pavla proti Macinkovi

4:46 Co přehlédli ti, kteří se bijí za Pavla proti Macinkovi

Konverzace Petra Macinky s Petrem Kolářem, kterou prezident Petr Pavel dramaticky zveřejnil, působí …