Schwarzenberg čelil salvě dotazů od čtenářů. Došlo i na jeho majetek

07.02.2015 8:38

Z PROFILŮ Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg odpověděl na celou řadu dotazů čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Prozradil, jak je to s jeho majetkem, ale vyjadřoval se například i k tzv. banderovcům na Ukrajině a situaci v Libyi a v Sýrii. Došlo i na otázku, proč lhal.

Schwarzenberg čelil salvě dotazů od čtenářů. Došlo i na jeho majetek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg

Na někdejšího ministra zahraničí se čtenáři serveru ParlamentníListy.cz obrátili s otázkami, které se týkaly především konfliktů v zahraničí - na Ukrajině, v Sýrii či Libyi. U posledně jmenované země dokonce poslanec čelil otázce, proč lhal.

  • Odpovědi Karla Schwarzenberga naleznete také ZDE.

Čtenář vystupující pod označením Pann se Schwarzenberga ptal, proč v jedné z předchozích odpovědí hovořil o Kaddáfího režimu v Libyi jako o diktatuře. Prý tam sám dva roky žil.

"Dva roky v této zemi bez omezení pohybu, dva roky klidu v ulicích, dva roky bezproblémového koupání kdekoli v moři. Usměvavé tváře, příjemní lidé. Nejen v Tripolisu, ale kdekoli na vesnicích či ve městech! Ptám se vás proto: Pobýval jste někdy v tomto státě jako běžný občan? Z čeho jste čerpal, že se Kaddáfí choval ke svým spoluobčanům jako diktátor a tyran? Není to tak, že chtěly USA svrhnout Kaddáfího, aby se opět dostaly k znárodněným ropným vrtům? Znovu opakuji, vaše odpověď jednomu z tazatelů je lživá," zdůrazňoval čtenář.

A exministr zahraničí podal svůj pohled na věc. "Nepochybuji o tom, že lidé v Libyi jsou příjemní, já sám jsem tam také byl. Ale to není důkaz pro ani proti existenci diktatury," zdůraznil.

Ukrajina a majetek Schwarzenbergů

Reagoval také na dotaz týkající se banderovců. Jasně řekl, že odmítá názor, podle něhož boj za národ ospravedlňuje všechny použité prostředky. Neví ale, jestli podobný názor hlásají i dnešní "banderovci", a proto se k tomu nechce více vyjadřovat.  

Nevyhnul se ani tématu Sýrie a přijímání imigrantů v Česku. Opět čtenář Pann se totiž poslance Schwarzenberga ptal, zda by byl ochoten přijmout syrské uprchlíky na svých panstvích a dát jim práci např. při likvidaci polomů. Zákonodárce odvětil, že by napřed musel zjistit, zda s podobnou prací mají tito lidé zkušenosti, jinak by to pro ně mohlo být nebezpečné.

Nakonec se vyjadřoval i k majetku svého rodu. V odpovědi podotkl, že již není majitelem panství, správu totiž předal synovi. Případné dotazy související s majetkem je proto třeba řešit s ním, nikoli se zákonodárcem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Blaško hned po zvolení: Palba na generála Pavla. A z čeho na ČT24 ho skoro „ranila mrtvice“?

9:11 Generál Blaško hned po zvolení: Palba na generála Pavla. A z čeho na ČT24 ho skoro „ranila mrtvice“?

Generál v záloze a někdejší velitel Společných sil Armády ČR Hynek Blaško je jedním z vítězů voleb d…