Schwarzenberg prokecl, kdo rozhodl o bombardování Jugoslávie. Petr Hájek k tomu doplnil více

20.05.2014 22:18

Petr Hájek na webu Protiproud.cz upozorňuje, že se konečně daří odhalit pravdu. A odhalil jí sám exministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09), když na půdě sněmovny uvedl, že se stavěl proti bombardování Srbska v roce 1999, ale byl přehlasován. Problém je v tom, že o bombardování svobodné země rozhodovala nikým nevolená komise. Kam se tedy poděly demokratické ideály mandátu obdrženého od voličů?

Schwarzenberg prokecl, kdo rozhodl o bombardování Jugoslávie. Petr Hájek k tomu doplnil více
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Karel Schwarzenberg

„Já jsem nikdy nepodporoval bombardování Srbska. Naopak, to si dobře pamatuju, těsně před tím, než to začalo, bylo zasedání Trilateral Commision ve Washingtonu a tehdy byli tři, bohužel pouze tři přítomní, kteří se postavili proti plánu zahájit bombardování Srbska. To byl, budete se divit, Henry Kissinger, byl to nynější ministr zahraničí Království švédského Karl Bild a potom jsem byl já v té diskusi. Je něco jiného, když ta válka proběhla a Srbsko ztratilo nadvládu nad Kosovem a nebyla nejmenší naděje možnosti, že by ji získalo zpátky, že jsem uznal Kosovo jako nezávislou zem. Ale bombardování Srbska jsem opravdu nepodpořil. Děkuji mnohokrát.“ Prohlásil Schwarzenberg na půdě dolní komory českého Parlamentu.

Text Petra Hájka si můžete přečíst ZDE

Hájek k tomu „pro nezasvěcené“ poznamenává, že Trilaterální komise je dcerou Bilderbergu, což má být skupina nikým nevolených mocných osob s velkým vlivem. Přitom rozhodují bez ohledu na přání voličů demokratických zemí a údajně hájí zájmy především zájmy finančních skupin. Konečným cílem tohoto uskupení je podle Hájka dosažení světovlády.

V Srbsku tehdy v podstatě probíhala občanská válka, ale to stále nedává právo jakékoli nevolené skupině osob rozhodovat o osudu jednoho ze státu světa. Z hlediska zastánců demokratických pořádků by tedy šlo o pořádný skandál, který má exministr Schwarzenberg „na triku“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přehlídka hanby v Evropském parlamentu. Martin Koller píše o vyhlazení Slovanů a podpoře sexuálních úchylností

20:39 Přehlídka hanby v Evropském parlamentu. Martin Koller píše o vyhlazení Slovanů a podpoře sexuálních úchylností

Evropský parlament schválil směrnici o vztazích s Afrikou, která podle Martina Kollera bude znamenat…