Schwarzenberg prozradil, co v Česku zajímá ruské špiony. Zaorálek ho pak setřel kvůli Číně

15.03.2015 21:31

Předseda zahraničního výboru sněmovny a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg z pozice exministra zahraničí v Týdnu v politice České televize zkritizoval svého nástupce Lubomíra Zaorálka (ČSSD). Ten mu to okamžitě vrátil s odkazem na Čínu, s níž prý kníže takřka nemluvil, takže rozhodně nepomohl rozvoji lidských práv v zemi. Nejdříve se ale mluvilo o ruských špionech.

Schwarzenberg prozradil, co v Česku zajímá ruské špiony. Zaorálek ho pak setřel kvůli Číně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg
reklama

Z Česka byli nedávno vykázáni hned tři špioni. Co je v Česku zajímá nejvíc? "Ruské špiony zajímá všechno: český průmysl, česká politika, především obranná politika," prozradil Schwarzenberg, který za TOP 09 jako nejsilnější pravicovou opoziční stranu zkritizoval počínání ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) v tzv. opozičním auditu. Podle Schwarzenberga se dnes klade příliš velký důraz na ekonomickou diplomacii a zapomíná se na lidská práva, kterých by se Česko mělo držet.

Pár slov řekl i k NATO a českým vojákům působícím v rámci Aliance. "Máme vynikající vojáky, kteří mají skvělou pověst u svých partnerů, což je obrovské plus pro Českou republiku," podotkl předseda TOP 09.

V reakci na Schwarzenbergova slova vystoupil i sám ministr Zaorálek, který poznamenal, že TOP 09 s Čínou vůbec nekomunikovala a on jako ministr považoval za zásadní tento dialog začít. Díky tomu, že začal, mohl prý ministr při návštěvě Číny hovořit i o lidských právech. "To se panu Schwarzenbergovi nepovedlo," prohlásil ministr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nepoklekneme! Národ je se Slavií! Zemanův Hrad udeřil na UEFA

12:14 Nepoklekneme! Národ je se Slavií! Zemanův Hrad udeřil na UEFA

Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář se rozhodl ohradit v dopise členům discipliná…