Schwarzenberg smutně: Sen Miloše Zemana je splněn. Teď může být spokojený

19.06.2017 13:52

K situaci v ČSSD se vyjádřil čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Podle jeho slov jde o zajímavý výsledek, kdy Bohuslav Sobotka bude nadále premiérem, za mocenské nitky bude v pozadí tahat nový šéf strany Milan Chovanec a hlavním kandidátem do voleb bude Lubomír Zaorálek. Zároveň uvedl, že sen prezidenta Miloše Zemana tak byl splněn.

Schwarzenberg smutně: Sen Miloše Zemana je splněn. Teď může být spokojený
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg

„Strategie je jasná. Pro ty, kteří uznávají, že tato vláda a premiér Sobotka si nevedli špatně, tak to byla hlavně sociálně demokratická strana, která to dokázala. Ti nespokojení budou naopak říkat, že za to, co tato vláda nedotáhla, může především Bohuslav Sobotka, kterého jsme se už bez toho rozhodli poslat do háje,“ komentuje situaci Schwarzenberg. Podle jeho slov, pokud budou členové sociální demokracie spokojeni a volební výsledek bude ještě únosný, bude to nové vedení, které bude oslavováno. „Pokud bude výsledek špatný, odnese to zejména premiér Sobotka, ale samozřejmě taky lídr, ministr Zaorálek,“ dodal.

Zaorálka pak označil jako velmi dobrého a inteligentního řečníka.
 
Původní text ZDE.
 
„Nicméně bude-li mu za zády pevně stát pan ministr Chovanec, tak, kdybych já šel do nadcházejících voleb jako čelný kandidát ČSSD, zeptal bych se v hlavním stanu NATO, které jsou dnes nejlepší neprůstřelné vesty. Asi i premiéra Sobotku v těchto dnech napadlo staré politické pravidlo, že existuje protivník, pak nepřítel, úhlavní nepřítel, koaliční partner a nejnebezpečnější a nejzavilejší jsou členové vlastní strany,“ uzavřel se slovy, že politické strany u nás končí nejčastěji sebevraždou, o což se nyní pokouší i sociální demokracie. 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura se ohradil proti pomluvám od Hrušínského, Láska se mu vysmál: Takto hájíte svobodu slova?

17:28 Okamura se ohradil proti pomluvám od Hrušínského, Láska se mu vysmál: Takto hájíte svobodu slova?

Senátor Václav Láska (SEN21) se podivuje nad jednáním předsedy SPD Tomia Okamury, který podal předža…