Schwarzenberg také mluví sprostě, řekla Kalouskovi slečna z ČT a ukázala příklady. Takto to dopadlo

06.11.2014 13:02

Miroslav Kalousek se v Interview České televize pohoršoval nad vulgární mluvou prezidenta Zemana, která prý dělá z Pražského hradu a lánského zámku restauraci čtvrté cenové skupiny. On sám, stejně jako jeho předseda Karel Schwarzenberg, prý takto mluví pouze v soukromí. Když byl moderátorkou konfrontován s veřejně pronesenými vulgárními výroky, pohovořil o noblese dvanáctého knížete ze Schwarzenbergu.

Schwarzenberg také mluví sprostě, řekla Kalouskovi slečna z ČT a ukázala příklady. Takto to dopadlo
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Miroslav Kalousek

Anketa

,,Kunda, hovno, zkurvili". Taková slova použil v přímém rozhlasovém přenosu prezident Miloš Zeman. Co vy na to?

hlasovalo: 52732 lidí

Moderátorku Zuzanu Tvarůžkovou zajímalo, zda si politici, kteří se sesypali na vulgarity Miloše Zemana, jsou schopni zamést před vlastním prahem. Zejména se to týká generality TOP 09, neboť její předseda Karel Schwarzenberg i první místopředseda Miroslav Kalousek jsou rovněž známi značně avantgardním přístupem ke krasomluvě.

„Připouštíte si, že ten podíl může být rozložený?“ ptala se moderátorka. „To ponechám na každém divákovi,“ odpověděl Kalousek s tím, že jeho hlavní námitky se týkaly věcného obsahu Zemanovy řeči, nikoliv obsažených vulgarismů. „Že ty vulgarismy dělají z lánského zámku a Pražského hradu čtvrtou cenovou skupinu, a to se omlouvám návštěvníkům restaurací čtvrtých cenových skupin, to je také pravda,“ dodal ale vzápětí.

„Samozřejmě, že nikdo z nás není z masa a kostí a v běžném hovoru každý občas sáhne po nějakém tom silnějším slově, a já jsem se tím nikdy netajil,“ připustil doslova. Pak ale pokračoval rázněji: „Jedna věc je soukromý rozhovor, který někdo pokoutně natočí, nebo dokonce interpretuje v Poslanecké sněmovně za vás, a druhá věc je oficiální projev z lánského zámku k veřejnosti.“

Novinářka jej upozornila, že v jeho ani ve Schwarzenbergově případě se nejednalo pouze o soukromé rozhovory. „Paní redaktorko, já tohle téma nechám ryze na vašich divácích. Aby sami posoudili noblesu, kterou šíří dvanáctý kníže ze Schwarzenbergu, a odér, který kolem sebe šíří třetí český prezident,“ ustoupil exministr financí.

Česká televize pak ještě na obrazovce ukázala citát Karla Schwarzenberga z ParlamentníchListů.cz, kde mluvil o tom, že „jsme tu naši republiku důkladně zkurvili“ a další dva příklady vulgární mluvy předsedy TOP 09 (tématem sprostých výroků Schwarzenberga se zabývaly i ParlamentníListy.cz, které zveřejnily i jejich rešerši).

Rovněž Miroslav Kalousek je znám svými ráznými výroky, zejména z časů, kdy se ve sněmovně střetával s poslancem ČSSD Davidem Rathem. Slavný je jeho výrok na sněmovní mikrofon: „Já se občas napiju, a vy se chováte jako debil. Rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem schopen se z toho do druhého dne vyspat."

Podívejte se na celé interview s Miroslavem Kalouskem.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrají si s Babišem, tohle není normální. Čunek se rozjel – má zásadní podezření

19:40 Hrají si s Babišem, tohle není normální. Čunek se rozjel – má zásadní podezření

Moderátor Luboš Xaver Veselý tentokrát v internetové televizi XTV přivítal senátora Jiřího Čunka (KD…