Schwarzenbergovi špatně fyzicky rozumím, říká Bauer o financování ČEZem

29.09.2011 22:53

Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg obvinil ostatní politické strany kromě té jeho, že je sponzoruje společnost ČEZ. Obvinění se však dožadují nějakých důkazů. Podle nich neexistují, neboť takové sponzorské dary neexistují.

Schwarzenbergovi špatně fyzicky rozumím, říká Bauer o financování ČEZem
Foto: Martin Kovář
Popisek: Ministr zahraničí a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg

"Kauza Roman je ohromná a bude mít nedozírné důsledky. Je veřejným tajemstvím v této republice, že pan Roman a ČEZ tady financovali politické strany, jediná TOP 09 od něj nic nedostala," řekl Karel Schwarzenberg pro Aktuálně.cz. Hned poté se zvedla vlna kritiky.

„Přiznávám se, že mu špatně fyzicky rozumím," začal svoji kritiku v Událostech, komentářích Jan Bauer z ODS. Prý jeho slovům nerozumí ani teď. Původně ani nevěřil, že někdo může něco takového vyřknout. „Určitě to nezakládá dobré vztahy v koalici," podotkl Bauer.

ODS podle jeho slov nemá žádné sponzory ze strany ČEZu ani jeho dceřiných společností. „Mohl se zeptat svého prvního místopředsedy (M. Kalousel, pozn. red.), jak byla financována KDU-ČSL. Mohl se zeptat sám sebe, jak byla financována Strana zelených," připomněl Bauer bývalé působení politiků z TOP 09.

Související: Kníže vysvětluje k ČEZu: Veřejné tajemství, že sponzorují strany

Podobný názor zastává i další „obviněný", Jiří Dienstbier z ČSSD. „Je to velmi vážné obvinění a já očekávám od prvního místopředsedy vlády, že předloží nějaké důkazy," řekl. Sám připustil, že podobné řeči o společnosti ČEZ také slyšel, ale ani on nemá žádné důkazy.

TOP 09 včetně Starostů a nezávislých však stojí za svým předsedou. „Nemáme indicie, protože se pohybujeme v prostoru, který obklopuje určité tajemno," vysvětloval Stanislav Polčák, proč nemá Schwarzenberg žádné důkazy. „On hovoří o tom, že to je veřejné tajemství," dodal.

Jako příklad uvedl Polčák financování předvolební kampaně ČSSD. Podle některých průzkumů mohla překročit až půl miliardy. O politické minulosti Schwarzenberga nebo Kalouska se však bavit nechce, důležitá je prý budoucnost a novela zákona o Nejvyšším kontrolním úřadu.

Čtěte více:
Omláceno knížeti o hlavu: ČEZ nám nic nedal, to vás platí Bakala
ČEZ sponzoruje strany. Jen TOP 09 se mu ubránila, hřímá kníže
ČEZ čekají horší časy. Zisk meziročně klesne o sedm miliard

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šílené. Profesor na medicíně řekl „těhotná žena“, a hned se začal omlouvat. Likvidační petice studentů

19:08 Šílené. Profesor na medicíně řekl „těhotná žena“, a hned se začal omlouvat. Likvidační petice studentů

Konzervativní noviny přeložily text novinářek Barri Weiss a Katie Herzog o stále se šířící ideologii…