Šéf ČEZu Roman: Němci nám chtějí zavřít jaderné elektrárny

15.06.2011 20:16

Po havárii jaderné elektrárny v japonském městě Fukušima po ničivé vlně tsunami se Německo rozhodlo odpojit z provozu všechny své jaderné elektrárny. Své snahy však Němci hodlají zaměřit i za hranice, podle jejich mínění by jaderné elektrárny měla zavřít i Česká republika. Na schůzi sněmovního výboru to ve středu oznámil ředitel ČEZ Martin Roman.

Šéf ČEZu Roman: Němci nám chtějí zavřít jaderné elektrárny

Martin Roman ale místo toho počítá s dostavbou jaderné elektrárny Temelín. Česká vláda má podle jeho slov k jaderné energii pozitivní přístup.
"Jsem rád, že česká vláda neustoupila a Rakousku, Německu a dalším zemím se nepodařilo prosadit stress testy jaderných elektráren v politické podobě," řekl Roman.

Odpojení elektráren zdraží českou elektřinu

Německo už v březnu vyřadilo z provozu sedm jaderných reaktorů, které byly postaveny před rokem 1980. Německá vládní koalice následně rozhodla, že tyto reaktory již znovu uvedeny do provozu nebudou. Zbývající atomové elektrárny budou odpojeny do roku 2022.

ParlamentníListy.cz napsaly:
Německo a Francie vyhrožovaly Nečasovi zavřením Dukovan

Podle dřívějších odhadů českého premiéra Petra Nečase odstavení německých jaderných elektráren zvýší cenu elektrické energie v Česku zhruba o 30 procent. To však jen v případě, že by Česká republika na jednání Německa nijak nereagovala. Řešením by byla dostavba elektrárny v Temelíně.

Související:

Německo a Francie vyhrožovaly Nečasovi zavřením Dukovan

Němci jsou sobci. O jejich atomu by měla rozhodovat EU, říká komunista

Temelín dostavíme. I přes německé stop jádru, slíbil Roman

reklama

autor: jhe

Tomio Okamura byl položen dotaz

Mandát

Dobrý den, úmrtí pana Bašty je mi líto. Ale jak jsem se dočetla, on byl dlouhodobě vážně nemocný a mandát už nevykonával více jak rok. Přijde vám v pořádku, že takový politik (nemyslím tím jen pana Baštu, ale obecně) pobírá náhrady? Vy pořád tvrdíte, jak se tu plýtvá našimi penězi a toto podle vás n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzkaz pro Nerudovou: Nechte si omezit svéprávnost

15:55 Vzkaz pro Nerudovou: Nechte si omezit svéprávnost

Po poslední superdebatě lídrů pro nadcházející volby do Evropského parlamentu, kterou vysílala CNN P…