Šéf ČEZu jednal s americkým ministrem. Temelín ale prý neřešili

27.03.2014 9:09 | Zprávy
autor: vam, čtk

Včera krátce po poledni zastavila před sídlem firmy ČEZ kolona dvanácti policejních vozů se zapnutými majáky. Tentokráte se ale nejednalo o policejní zátah. Podle zjištění čtvrtečních Lidových novin to souviselo s jednáním generálního ředitele společnosti ČEZ Daniela Beneše s ministrem energetiky USA Ernestem Monizem.

Šéf ČEZu jednal s americkým ministrem. Temelín ale prý neřešili
Foto: Hans Štembera
Popisek: Šéf společnosti ČEZ Daniel Beneš

Podle mluvčí energetické firmy Barbory Půlpánové se jednání, o kterém list napsal, že trvalo zhruba hodinu, uskutečnilo na žádost americké strany. Aniž by byla mluvčí listem tázána, neopomněla uvést, že se jednání netýkalo tendru na dostavbu jaderné elektrárny Temelín. A o čem se tedy hovořilo? „Pánové diskutovali o globálních energetických trendech v OECD,“ citoval list Půlpánovou.

Ministr z USA jednal také s ministrem Mládkem. Tentokrát i o Temelínu

Americký ministr ovšem nepřijel do Česka jen za šéfem energetického gigantu. Agentura ČTK informovala, že spolu s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem (ČSSD) včera podepsali dohodu o spolupráci v civilním výzkumu a vývoji v oblasti jaderné energetiky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Agromamuti

Mohl byste zveřejnit komu přesně a jaké částky posílá tato vláda? Myslím v souvislosti s vaším tvrzením o zasílání miliard agromamutům. Netvrdím, že neříkáte pravdu, jen bych ocenil, kdybyste byl konkrétní. Děkuji.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ošklivý původ „evropanství“. Hoffman v něm našel Němce

17:33 Ošklivý původ „evropanství“. Hoffman v něm našel Němce

POHLED IVANA HOFFMANA Být Evropanem dnes znamená být na německý způsob fanaticky zelený, genderově h…