Šéf Eurovia CS se rozpovídal: Varovali jsme stát a ten nás ignoroval

11.01.2015 14:46 | Zprávy
autor: mp

Generální ředitel Eurovia CS Martin Borovka byl posledním hostem nedělních Otázek Václava Moravce České televize. Před kamerami vysvětloval, proč se společnost nemůže zatím pustit do opravy mostů u Ostravy, k čemuž společnost před časem vyzval ministr dopravy Dan Ťok. Ředitel jasně řekl, kde stát podle jeho názoru udělal chybu. Ve studiu byla řeč o desítkách milionů korun.

Šéf Eurovia CS se rozpovídal: Varovali jsme stát a ten nás ignoroval
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ing. Martin Borovka, generální ředitel Eurovia CS

Borovka hned v úvodu jasně řekl, že zhotovené mosty byly při předání v pořádku. „Ale pokud někdo dostane varování, jak má s mosty zacházet a tato varování ignoruje, tak se pak tyto velmi rychle opotřebují,“ poznamenal generální ředitel. Opravy mostů teď z tohoto hlediska tedy leží na ŘSD.

Jen za právníky stát zaplatil 185 milionů korun

Ředitelství silnic a dálnic prý navíc společnost tlačilo k tomu, aby uznala chyby bez toto, aby byla puštěna zpět na stavbu. Spory o vpuštění na stavbu rozhodl až soud, jenž se prý přiklonil na stranu společnosti Eurovia CS. Vleklost tohoto sporu ale vedla k tomu, že se vše velmi protahuje, poškození se mohlo za tu dobu i zvětšit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Financování veřejnoprávních médií

Tvrdíte, že když bude financování veřejnoprávních médií z rozpočtu, bude dobrovolné. Jak jako? Jak se lidi budou moc rozhodnout, zda jejich peníze z rozpočtu mají jít na jejich financování? A kdo bude určovat tu kvalitu, o které se zmiňujete, a za níž máme platit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Havel s nimi spolupracoval.“ Zeman či Klausův kancléř o sudetských Němcích

4:46 „Havel s nimi spolupracoval.“ Zeman či Klausův kancléř o sudetských Němcích

Čeští zrádci a kolaboranti zvou do Brna potomky odsunutých Němců, kteří vraždili naše předky. S tímt…