Šéf MF Dnes odhalil, do čeho u nás Američané nasypali dolary

15.08.2016 16:56

Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl sdílel na svém facebookovém profilu výňatek z činnosti neziskové organizace Open society foundations (OSF), jejímž zakladatelem je miliardář, filantrop a politický aktivista George Soros. Podle všeho dala jeho organizace 30 tisíc amerických dolarů na mediální kampaň pro mladé.

Šéf MF Dnes odhalil, do čeho u nás Američané nasypali dolary
Foto: wealthydebates.com
Popisek: George Soros

„Mobilizace voličů a informační kampaň pro volby do Evropského parlamentu v květnu 2014,“ stojí v kolonce „název projektu“ pražské pobočky Sorosova OSF. „Pan Soros evidentně neví co s prachama,“ okomentoval tuto skutečnost Plesl a připomněl, že v roce 2014 byla volební účast na rekordním minimu, pouhých 18,2 procent.

„Účelem je podpořit rozsáhlou mediální kampaň v České republice, která má zvýšit voličskou účast, hlavně u mladých lidí, u voleb do Evropského parlamentu v květnu 2014,“ byla náplň projektu, který OSF stál 30 tisíc dolarů, v přepočtu přes 700 tisíc korun.

„Kampaň, která bude také propagovat informovanou volbu a zdůrazní desetileté výročí vstupu České republiky do EU, zahrne i video spoty, které se objeví jak online, tak i v médiích,“ stojí ve zprávě OSF.

Kampaň, která trvala od 15. ledna do 15 prosince 2014, cílila na celou Českou republiku a měla za úkol oslovit také Čechy žijící v zahraničí, předně pak ty „v Rakousku, Velké Británii, Německu, Slovensku a Francii, což jsou země s největšími českými komunitami“.

OSF měl podobné cíle i ve Velké Británii, kde skrze svoje dceřinné organizace chtěl přimět větší počty lidí, aby dorazily k volbám. Jedna z uvedených kampaní cílila na maďarské občany žijící v Británii, druhá pak na samotné Brity a obě probíhaly zároveň. Celkem vyšly na více jak 37 tisíc dolarů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spa

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Exšéf ČSSD Paroubek má co říct k hromadnému odchodu z kandidátky na jihu Moravy. Je to silné

20:20 Exšéf ČSSD Paroubek má co říct k hromadnému odchodu z kandidátky na jihu Moravy. Je to silné

Bývalý premiér Jiří Paroubek schvaluje zásah vedení ČSSD do kandidátky v Jihomoravském kraji, kam by…