Šéf ODS: Florián a Úlehla poletí z poslaneckého klubu

07.08.2013 22:41

Podle úřadujícího předsedy ODS Martina Kuby čeká poslance Tomáše Úlehlu, který byl do sněmovny zvolen z kandidátky ODS ve Zlínském kraji, vyloučení ze strany. Vyloučení druhého z "rebelů" Jana Floriána už avizoval předseda pražské organizace strany Bohuslav Svoboda.

Šéf ODS: Florián a Úlehla poletí z poslaneckého klubu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kuba

Poslanec Florián spolu s kolegou z klubu ODS Tomášem Úlehlou se dnes v rozporu se stanoviskem strany rozhodli nehlasovat proti důvěře vládě Jiřího Rusnoka. Ovlivnil je prý lobbista Tomáš Hrdlička. Padla tím většina 101 hlasů pro koaliční kandidátku na premiérku Miroslavu Němcovou (ODS). Země tak míří k předčasným volbám.

Podle úřadujícího předsedy ODS Martina Kuby čeká vyloučení i Tomáše Úlehlu, který byl do sněmovny zvolen z kandidátky ODS ve Zlínském kraji.

Server Lidovky.cz uvedl, že Hrdlička chce, aby ODS v reakci na chyby Nečasovy vlády odešla do opozice a podpořila předčasné volby. Podle serveru oslovil Hrdlička před hlasováním poslance za ODS, aby rychlé předčasné volby prosadili. "Myslím, že by ODS měla sebekriticky vyhodnotit chyby svého vládnutí se zvláštním důrazem na nesplněné či přímo porušené předvolební sliby voličům, například nezvyšování daní atd. Měla by odejít do opozice, svolat na září volební a programový kongres a ještě v tomto roce podpořit předčasné volby," napsal serveru Hrdlička.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

20:01 Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

Jednou je nebezpečný Tunis, podruhé Řecko. Lumpárna od Ministerstva zdravotnictví, rozčiluje se pro …