Šéf ODS vystavil snímek „mladých a aktivních členů". Jenže foťák zamířil úplně jinam. Všiml si toho jediný člověk a mlčet nezůstal

29.02.2020 14:01

Konec Pavla Novotného v ODS? Ze stanov prý není jasné, zda po pravomocném rozsudku zaniká členství automaticky. „Členství v takovém případě zanikne až pravomocným rozhodnutím některého z uvedených orgánů strany o zrušení členství, nikoli tedy již vlastním pravomocným odsouzením. V tomto případě nechám – v souladu se stanovami – toto rozhodnutí na členech jeho místního sdružení,“ vzkázal Petr Fiala. Předsedou místního členství je však sám starosta Řeporyjí Pavel Novotný.

Šéf ODS vystavil snímek „mladých a aktivních členů". Jenže foťák zamířil úplně jinam. Všiml si toho jediný člověk a mlčet nezůstal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala na 29. kongresu ODS

Anketa

Chcete, aby SMER vyhrál slovenské volby a sestavoval vládu?

83%
17%
hlasovalo: 2405 lidí
Jelikož Petr Fiala málokdy dokáže jít do jakéhokoli konfliktu, lze jeho profil na Twitteru považovat spíše za nástěnku fotografií. Jednou z posledních je snímek údajně mladých členů, „kteří jsou aktivní a mají nápady. Řeší, co mohou udělat pro ODS a svoje okolí. Mám z toho radost", konstatoval Fiala, čímž si překvapivě i mezi svými druhy vysloužil desítky negativních reakcí.

Důvod byl prostý. Ani jednomu z těchto aktivních a mladých lidí nebylo vidět do obličeje. Středobodem fotografie se tak stal trojlístek letitých tváří ODS: Fiala, Baxa, Kupka. Na straně snímku je vidět ještě šéf horní komory Parlamentu a častý respondent dotazů našich čtenářů Miloš Vystrčil a v rohu se krčící PR asistent opoziční ODS František Cerha. Skupinu mladíků, kteří jsou podle slov předsedy Fialy mladí a nadějní, šéf občanských demokratů neodhalil. Záměr? I na to se ptají fanoušci jeho profilu.

„Opět má přednost vaše prezentace s kolegy. Vystavili jste foto sebe samých," uvedl jeden z nich. Druhý pak připomněl věk shora zmíněných politiků strany: „Vystrčil = 59 let, Kupka = 45 let, Fiala = 55 let, Baxa = 45 let."

Řada dotazů však ignorovala takzvaně mladou krev a cílila na kauzu odsouzeného Pavla Novotného. „Co ten kriminálník ve Vašich řadách. To není dobra vizitka. Už i moje maminka říkala, že v příštích volbách bude volit SPD. Doposud vždy volila ODS. Já jsem volil ODS naposledy s Nečasem," zněla jedna z mnoha nezodpovězených otázek.

„Potencionální voliči by jistě více ocenili vyjádření ke kauze Novotný," mínil další. „Chybí vám tam Pavlík Novotný," dává najevo svůj postoj jiný přispěvatel. „Nekonečná telenovela v režii ODS – Mladí a liberálně neklidní... Made in banana Czech republic," stojí v dalším komentáři.

Petr Fiala, který si profil na Twitteru zjevně nespravuje, si nenašel chvíli na jedinou odpověď.

Zeď na Fialově Twitteru

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je byznys: Firma profesora-zavírače vyvařila na covidu. Dost

14:27 To je byznys: Firma profesora-zavírače vyvařila na covidu. Dost

Skoro každý den se veřejnost dozvídá, kolik přibylo nově pozitivně testovaných a k tomu je třeba tis…