Šéf Senátu Kubera míří do USA, sejde se s krajany

30. 5. 2019 6:33

Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) míří do USA. Hlavním cílem návštěvy je setkání s nejsilnější krajanskou komunitou v roce třicátého výročí pádu komunismu v bývalém Československu. Kuberu doprovází předseda senátní krajanské komise Tomáš Czernin (TOP 09).

Šéf Senátu Kubera míří do USA, sejde se s krajany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera
reklama

"Protože Senát dlouhodobě spolupracuje s krajany žijícími v zahraničí, jedeme s předsedou komise pro krajany při příležitosti 30. výročí do USA, kde se zúčastníme konference krajanských spolků," uvedl Kubera.

Výroční konference českých škol v Severní Americe se uskuteční v Pittsburghu, kde pozdější prezident Tomáš Garrigue Masaryk podepsal dohodu, která se stala zakládajícím dokumentem společného státu Čechů a Slováků.

"Práce učitelů a učitelek češtiny ve Spojených státech je podle mě nesmírně záslužnou aktivitou, chci ji patřičně ocenit a vyzdvihnout," zdůvodnil svůj zájem předseda Senátu.

Senátoři navštíví také Československou národní síň a zúčastní se promítání filmu o Janu Palachovi v rámci přehlídky Czech That Film Festival.

V New Yorku se Kubera sejde mimo jiné s českou velvyslankyní při OSN Marií Chatardovou a v České národní budově se zástupci krajanského spolku BBLA. Na programu má také návštěvu české školy, kterou provozuje krajanské sdružení Bohemian Citizens‘ Benevolent Society of Astoria.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zákaz venčení. Au: Babiš a Prymula si to pohnojili i u těch, co jim proti covidu fandili

8:24 Zákaz venčení. Au: Babiš a Prymula si to pohnojili i u těch, co jim proti covidu fandili

Čísla, která pravidelně zveřejňuje ÚZIS, se vládě a ministru zdravotnictví Prymulovi stále nelíbí. P…