Šéf Strany soukromníků sledoval na Primě svého kolegu a naštval se. Toto všechno prý předákovi odborářů neřekl

29.03.2015 16:18

Předseda Strany soukromníků ČR Petr Bajer podle vlastních slov bedlivě sledoval nedělní Partii FTV Prima, kde se setkali předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula a předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Karel Havlíček. Zejména Havlíčkovi Bajer vyčítá, že v pořadu nepřipomněl celou řadu problémů, se kterou se musí živnostníci vypořádávat. Tady jsou.

Šéf Strany soukromníků sledoval na Primě svého kolegu a naštval se. Toto všechno prý předákovi odborářů neřekl
Foto: archiv KH
Popisek: Karel Havlíček, předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

"Mé dojmy se dají shrnout do jedné věty.Opravdu hrozí 'zemětřesení' a zánik drobného podnikání v ČR. Drobné podnikání určitě bude atakováno, za účelem většího výběru daní a odvodů, a to za každou cenu.Nemohu se ubránit dojmu, že stát (vláda) přeceňuje možnosti (finanční), které drobní podnikatelé mají.Tento názor jsem si potvrdil v okamžiku, kdy jsem slyšel pana prezidenta, jak nabádal k zvýšení odvodů. Důvod, který uvedl, je, že se od živnostníků vybere každoročně méně daní," upozornil Bajer s tím, že Havlíček vůbec nezmínil řadu věcí, které je třeba vyslovit na obhajobu živnostníků.

Tohle všechno nezaznělo

Jedním z nich je i ten, že si před deseti lety vystačili sami, zatímco dnes musí najímat účetní a jiné "pomocné síly", protože daňový systém je stále komplikovanější. V pořadu také zaznělo, že živnostníci odvádí měsíc co měsíc relativně malé odvody na zdravotní pojištění, ale po odevzdání daňového přiznání doplácejí vyměřenou částku. Zásadní věc je prý třeba doplnit i u pracovní neschopnosti, kde živnostníci nemají prvních 14 dní nemoci nárok vůbec na nic, až po čtrnácti dnech, a to pouze v případě, že si připlácí na pracovní neschopnost. Proto si živnostníci často raději zařizují soukromé pojištění a za to dále vydávají nemalé částky.

Text Petra Bajera najdete zde

"V pořadu nepadlo ani slovo o tom, že mnoho tisíc živnostníků si víc jak minimální platby nemůže ze svých příjmů ani dovolit, i když by tak např. vzhledem k vypočítanému důchodu rádi udělali," upozornil Bajer. To, že takto důležité informace nezazněly, svědčí podle jeho názoru o tom, že v Česku musí existovat silná strana, která by za živnostníky bojovala.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

Proč jste jako jiní neodpověděli na otázky týkající se svobody projevu?

https://beta.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prekvapeni-ze-SPOLU-Vondra-zaslal-odvaznou-odpoved-Muze-mit-dohru-755196. Je to proto, že máte máslo na hlavě, protože jste to hlavně vy, kdo tu chce omezit svobodu slova - vy to tedy nazýváte boj s dezinformacemi, ale přitom ani nejste schopni definova...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vám těch 29 Kč nevadí?“ První výstřel Rohlik.cz proti Wolt.cz a Foodora.cz. Lidé naštvaní

14:45 „Vám těch 29 Kč nevadí?“ První výstřel Rohlik.cz proti Wolt.cz a Foodora.cz. Lidé naštvaní

„Nevadí vám to platit?“ zeptal se zakladatel serverů DameJidlo.cz a Rohlik.cz Tomáš Čupr ohledně tak…