Šéf Strany soukromníků sledoval na Primě svého kolegu a naštval se. Toto všechno prý předákovi odborářů neřekl

29. 3. 2015 16:18

Předseda Strany soukromníků ČR Petr Bajer podle vlastních slov bedlivě sledoval nedělní Partii FTV Prima, kde se setkali předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula a předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Karel Havlíček. Zejména Havlíčkovi Bajer vyčítá, že v pořadu nepřipomněl celou řadu problémů, se kterou se musí živnostníci vypořádávat. Tady jsou.

Šéf Strany soukromníků sledoval na Primě svého kolegu a naštval se. Toto všechno prý předákovi odborářů neřekl
Foto: archiv KH
Popisek: Karel Havlíček, předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

"Mé dojmy se dají shrnout do jedné věty.Opravdu hrozí 'zemětřesení' a zánik drobného podnikání v ČR. Drobné podnikání určitě bude atakováno, za účelem většího výběru daní a odvodů, a to za každou cenu.Nemohu se ubránit dojmu, že stát (vláda) přeceňuje možnosti (finanční), které drobní podnikatelé mají.Tento názor jsem si potvrdil v okamžiku, kdy jsem slyšel pana prezidenta, jak nabádal k zvýšení odvodů. Důvod, který uvedl, je, že se od živnostníků vybere každoročně méně daní," upozornil Bajer s tím, že Havlíček vůbec nezmínil řadu věcí, které je třeba vyslovit na obhajobu živnostníků.

Tohle všechno nezaznělo

Jedním z nich je i ten, že si před deseti lety vystačili sami, zatímco dnes musí najímat účetní a jiné "pomocné síly", protože daňový systém je stále komplikovanější. V pořadu také zaznělo, že živnostníci odvádí měsíc co měsíc relativně malé odvody na zdravotní pojištění, ale po odevzdání daňového přiznání doplácejí vyměřenou částku. Zásadní věc je prý třeba doplnit i u pracovní neschopnosti, kde živnostníci nemají prvních 14 dní nemoci nárok vůbec na nic, až po čtrnácti dnech, a to pouze v případě, že si připlácí na pracovní neschopnost. Proto si živnostníci často raději zařizují soukromé pojištění a za to dále vydávají nemalé částky.

Text Petra Bajera najdete zde

"V pořadu nepadlo ani slovo o tom, že mnoho tisíc živnostníků si víc jak minimální platby nemůže ze svých příjmů ani dovolit, i když by tak např. vzhledem k vypočítanému důchodu rádi udělali," upozornil Bajer. To, že takto důležité informace nezazněly, svědčí podle jeho názoru o tom, že v Česku musí existovat silná strana, která by za živnostníky bojovala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Další otřesné svědectví o brandýské LDN: Buď budeš denně platit, nebo poletíš do černý kobky v patře mezi bezdomovce, sdělili pacientovi po operaci

4:45 Další otřesné svědectví o brandýské LDN: Buď budeš denně platit, nebo poletíš do černý kobky v patře mezi bezdomovce, sdělili pacientovi po operaci

Velký, až nevídaný zájem vzbudil materiál o dramatickém převozu pacienta z brandýské LDN do jeho byt…