Šéf ÚOHS Rafaj ohrožen? Vadí komunistům

20. 3. 2019 10:47

O problémech prvního muže antimonopolního úřadu Petra Rafaje informují Lidové noviny. Jeho jméno se skloňuje v případu vyšetřování mýtné kauzy, jak však ale tvrdí ODS, na Rafaje se zapomíná. Častěji je totiž skloňováno jméno prvního místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka.

Šéf ÚOHS Rafaj ohrožen? Vadí komunistům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dálnice, ilustrační foto
reklama

Policie v případu Rafaje podezírá z korupce, obviněn však nebyl. Jak podotkl bývalý místopředseda ODS Pavel Drobil pro Lidové noviny, je jeho počínáním znepokojen. Před rokem totiž vyměnil svého dosavadního místopřeedu Josefa Chýleho za staronovou místopředsedkyni úřadu Evu Kubišovou. A právě přes ni měl pak ovlivňovat řízení tak, aby dopadlo dle dohody. 

Nad Rafajem je v současné době držena ochranná ruka, ctí se presumpce neviny, odvolat jej může jen prezident na návrh vlády. Kdo však vystrčil růžky, jsou komunisté. Prostřednictvím šéfa strany Vojtěcha Filipa se nechali slyšet, že vláda v případě, že jí jde o řešení situace, musí rozhodnout. 

„Pan Rafaj není a ani nikdy nebyl v mých očích důvěryhodný. Nebyla jsem ani před touto vyšetřovanou událostí příznivcem toho, aby tuto funkci zastával,“  sdělila také k osobě Rafaje bývalá poslankyně za ČSSD Marie Benešová.

Policie kvůli ovlivňování zakázek zasahovala na počátku března na několika místech, mimo jiné na antimonopolním úřadu, v sídle firmy Kapsch a u Faltýnka v bytě. Nikoho neobvinila. Server Novinky.cz napsal, že policie podezírá Rafaje a Feixe z korupce. Faltýnek s oběma muži jednal. Záležitostí se zabývá i Sněmovna, začala věc projednávat minulý týden a opozice chce, aby se v jednání pokračovalo příští týden. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus ml. flákl do stolu: Tak to zrušte! Sněmovna se totiž neumí dohodnout

10:06 Klaus ml. flákl do stolu: Tak to zrušte! Sněmovna se totiž neumí dohodnout

Povinná maturita z matematiky – ano, či ne? Dlouhodobá otázka, kterou řeší čeští politici. Ministr š…