Šéf VZP dostane roční odměnu 795 tisíc korun. Loni dostal milion

27. 8. 2012 19:10

Šéf Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Pavel Horák dostane zajímavou roční odměnu. Sice jako ředitel velké společnosti bere měsíčně 200 tisíc korun, rada VZP mu ale odsouhlasila roční odměnu ve výši 795 tisíc korun.

Šéf VZP dostane roční odměnu 795 tisíc korun. Loni dostal milion
Foto: Hans Štembera
Popisek: VZP
reklama

"Hlasovali pro ni (odměnu) zástupci všech politických klubů i všichni přítomní zástupci státu ve správní radě," řekl serveru Aktuálně.cz šéf správní rady a poslanec ODS Marek Šnajdr. Odměnu Horák dostane za rok 2011 a peníze půjdou z fondu na administrativu. Za rok 2010 přitom Horák dostal odměnu v závratné výši 990 tisíc korun, letos se tedy musí spokojit s nižší částkou. A ta je podle některých zcela adekvátní. "Vzhledem k tomu, že odměna odpovídá 53 procentům celkové možné výše, si myslím, že je odpovídající," sdělila serveru členka rady a poslankyně TOP 09 Patricie Kotalíková.

Jedinou, kdo byl proti, byla komunistická poslankyně Soňa Marková. Výše odměny jí připadá přehnaná. "Jako jediná jsem byla proti, protože to považuji za nemravné," řekla doslova. Horák byl přitom dlouho tím, koho veřejnost a odborníci kritizovali. Nesouhlas si vysloužil převážně projektem elektronických zdravotnických knížek IZIP, do kterého natekly astronomické dvě miliardy korun. Projekt se dával dohromady deset let a měl způsobit revoluci v pojištění. Nakonec se ukázalo, že projekt není životaschopný a lidé elektrickému sdílení svých citlivých údajů nevěří. Do projektu letos v červnu zasáhlo i ministerstvo zdravotnictví a začalo ho detailně prověřovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ane
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…