Šéf britské opozice Corbyn pozval Donalda Trumpa do mešity

17. 1. 2016 19:48

Předseda britských labouristů, kteří jsou toho času opoziční stranou, Jeremy Corbyn, poslal jasný vzkaz republikánskému kandidátovi na prezidenta USA Donaldu Trumpovi: Pojďte se mnou v Londýně do mešity. A pozor, mám za manželku Mexičanku. S odvoláním na britskou BBC o tom informuje server Novinky.cz.

Šéf britské opozice Corbyn pozval Donalda Trumpa do mešity
Foto: repro youtube.com
Popisek: Donald Trump, republikánský kandidát na prezidenta USA
reklama

„Rozhodl jsem se pozvat Donalda Trumpa v rámci jeho návštěvy Británie, aby šel se mnou za mými voliči, protože má problém s Mexičany a má problém s muslimy,“ řekl Corbyn v neděli v Andrew Marr Show na BBC. „Jak víte, moje manželka je Mexičanka a mí voliči jsou velmi, velmi multikulturní, takže bych ho chtěl vzít do mešity a nechat ho mluvit s lidmi, kteří tam chodí,“ doplnil.

Reagoval tak na Trumpovo tvrzení, že by jako prezident zakázal všem muslimům vstup na půdu Spojených států. Později dodal, že by šlo jen o dočasné opatření. Trump si za to vysloužil tvrdou kritiku od řady politiků, ale po svém zareagovali i obyčejní Britové. Na půl milionu občanů ostrovního království podepsalo petici požadující zákaz vstupu amerického miliardáře na britskou půdu.

Britský opoziční lídr Corbyn navíc záměrně připomněl, že má za ženu Mexičanku. Trumpovi tak přidal ještě jeden štulec, neboť kandidát, jenž v tuto chvíli vede mezi republikány v boji o Bílý dům, ostře kritizuje Mexičany, považuje je za lenochy, jemně řečeno, a také by byl nejraději, kdyby se vůbec nedostali do USA.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To bouchne, bude strašně zle... Primář ze Sokolova popsal další týdny pro Česko

17:54 To bouchne, bude strašně zle... Primář ze Sokolova popsal další týdny pro Česko

Italský scénář se píše i v některých českých okresech. Nemocnice v Sokolově a Chebu balancují na hra…