Šéf komunistů kvůli hádkám v koalici vyzval k rozpuštění sněmovny

02.02.2017 20:15 | Zprávy
autor: vam, čtk

Předseda KSČM Vojtěch Filip dnes vyzval šéfy sněmovních politických stran, aby jednali o rozpuštění sněmovny, což by vedlo k předčasným volbám. Na plénu na jeho výzvu reagoval pouze předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, jenž ji odmítl.

Šéf komunistů kvůli hádkám v koalici vyzval k rozpuštění sněmovny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip

Filip hovořil o rozpuštění sněmovny na závěr debaty o závěrečné zprávě vyšetřovací komise ke sporné reorganizaci celostátních policejních útvarů. Diskuse se nesla zejména ve znamení pře mezi zástupci vládních ČSSD a hnutí ANO. Podle předsedy KSČM se ukázalo, jak je koalice rozhádaná, a může tedy těžko udělat něco pro obyvatele.

„A proto nezbývá, než abych podle článku 35 odstavec dva Ústavy České republiky vyzval předsedy politických stran zúčastněných na práci této sněmovny, bez toho, jestli jsou koaliční nebo opoziční, aby sněmovna rozhodla o svém rozpuštění 120 hlasy a umožnila, aby občané České republiky znovu rozhodli o tom, kdo je bude zastupovat,“ prohlásil Filip.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Covid

Proč by podle vás kdokoliv uměle vyvinul virus a šířil ho, jako třeba covid? Co a kdo tím něco získal? Co vím, tak postihl snad všechny. Napadá mě, že prospěch by z toho mohli mít jen nějaké očkovací lobby.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pár facek ministru Klempířovi. Pohrozil Hynek Čermák

13:44 Pár facek ministru Klempířovi. Pohrozil Hynek Čermák

Lidskoprávní aktivista Jaroslav Miko si do svého kamionu pozval herce Hynka Čermáka, který se neúspě…