Šéf komunistů popřál šéfovi lidovců: Méně poklonkování sudetským Němcům a církvím

30.03.2019 6:20

Gratulace spojené s výzvami a očekáváními budoucí spolupráce směřovali dnes čerstvě zvolenému předsedovi KDU-ČSL Markovi Výbornému předsedové dalších pravicových opozičních stran. Šéfové ODS Petr Fiala, TOP 09 Jiří Pospíšil i Starostů a nezávislých Petr Gazdík ve svých blahopřáních na twitteru shodně vyjádřili přání s lidovci spolupracovat. Šéf komunistů Filip to vzal z jiného konce.

Šéf komunistů popřál šéfovi lidovců: Méně poklonkování sudetským Němcům a církvím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KSČM Vojtěch Filip

„Věřím, že budeme schopni spolupracovat na změně poměrů v ČR,“ uvedl Fiala. Šéf občanských demokratů ke spolupráci obou stran vyzval už dříve jako host na brněnském sjezdu KDU-ČSL. Ve svém projevu zmínil jak volby do Sněmovny a Senátu, tak volby krajské a prezidentské.

„Gratuluji Markovi Výbornému ke zvolení a budu se těšit na spolupráci,“ uvedl na stejné sociální síti šéf TOP 09 Pospíšil. Také on na sjezdu oceňoval spolupráci obou uskupení v minulosti a vybídl k ní i pro parlamentní volby za dva roky. Připojila se i místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. „Jeho (Výborného) slova o tom, že ČR nezpochybnitelně patří do EU, jsou znakem kontinuity. Těším se tedy na spolupráci v otázkách, které nás sbližují,“ konstatovala.

Šéf hnutí STAN Petr Gazdík uvedl, že má s Výborným velmi dobrou zkušenost ze Sněmovny. „Je to korektní politický partner. Přeji mu vše dobré v čele KDU-ČSL a pevně věřím, že můžeme velmi dobře spolupracovat, pokud zapomeneme na staré křivdy a nebudeme jitřit rány,“ napsal ČTK Gazdík a připomněl tak chystanou kandidaturu ve společné koalici do Sněmovny, která ale ztroskotala. Na spolupráci s Výborným, se, jak podotkl, těší.

Předseda KSČM Vojtěch Filip ČTK sdělil, že se Výbornému sluší popřát k volbě zejména dost sil a trpělivosti. „Ale doporučit mohu i trochu zamyšlení jednak nad poklonkováním sudetským Němcům i nad zcela neetickými požadavky v rámci církevních restitucí. Každý má právo na vlastní názory a postoje, musí však být v souladu s pravdou a realitou,“ uvedl.

Kriticky se k volbě Výborného postavil předseda SPD Tomio Okamura. „Nevýrazná strana si zvolila nevýrazného předsedu, takže neočekáváme žádný posun pozitivním směrem,“ napsal ČTK.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus st.: Majdan na Václavském náměstí! Nelze mlčet. Děsí mě to

10:55 Klaus st.: Majdan na Václavském náměstí! Nelze mlčet. Děsí mě to

Jako „pokus o pražský majdan“ nazval někdejší prezident Václav Klaus demonstrace na Václavském náměs…