Šéf marocké diplomacie odmítl tábory pro azylanty, které chce ČR

23.07.2015 14:50 | Zprávy

To nejhorší, s čím mohla Evropa přijít, je návrh vytvářet na severu Afriky tábory, v nichž by Evropská unie vyřizovala žádosti uprchlíků o azyl. Uvedl to marocký ministr zahraničí Saláhaddín Mizuár na dnešní tiskové konferenci po jednání s českým ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem (ČSSD). Pro vznik takových táborů se nedávno vyslovili čeští vládní představitelé včetně Zaorálka a vicepremiéra Andreje Babiše (ANO).

Šéf marocké diplomacie odmítl tábory pro azylanty, které chce ČR
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

"Je to asi to nejhorší, s čím mohla evropská imaginace přijít. Vytvářet azylová centra znamená vytvářet střediska, kde bude docházet k dalším dramatickým událostem. Zkušenosti, které už jsou, to potvrzují," uvedl Mizuár. Maroko se podle něj z tranzitní země stalo cílovým státem pro uprchlíky ze subsaharské Afriky a samo se snaží co nejvíce ilegální migraci omezovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

Prezident a Ústava

Tvrdíte, že prezident nejedná protiústavně. Kde je Ústavě uvedeno, že má prezident právo zasahovat do programového prohlášení vlády, což chce? Děkuji za odpověď Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Když nejsou fakta, pracuje fantazie.“ Drsná dohra reportáže ČT o Motoristech

13:47 „Když nejsou fakta, pracuje fantazie.“ Drsná dohra reportáže ČT o Motoristech

„Reportéři vytvářejí dojem napětí bez ověřitelných faktů. Když nejsou fakta, pracuje fantazie. Nepře…