Kailová si v úterý před hlasováním o vydání k trestnímu stíhání, které skončilo poměrem 42 ku 81, stěžovala, že se o vlastním stíhání dozvěděla až z médií. Hamáčkovi, který se v této věci obrátil na policejního prezidenta, zase vadilo, že ještě než byl požádán o souhlas s vydáním poslankyně, byly informace o plánované žádosti policie zveřejněny.
Tuhý mu v dopise odpovídá, že postup policie v tomto případě "nebyl zcela zdvořilý, a to nejen vůči vám, jako předsedovi Poslanecké sněmovny, ale ani vůči členům mandátního a imunitního výboru Poslanecké sněmovny či instituci jako takové".
Zároveň ale Tuhý v dopise uvádí, že zveřejnění jmen trestně stíhaných osob bylo zcela v souladu s právními předpisy. Právo na ochranu soukromí bylo podle policejního prezidenta převáženo veřejným zájmem, "byť standardním postupem policie rozhodně není uplatňování práva veřejnosti na informace v plném rozsahu".

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: luš, čtk