Šéf protikorupční kriminálky promluvil o Pecinovi. Prozradil, jak mu ministr nutil svého muže

05.12.2013 7:05

Milan Komárek, elitní policista, stojící v čele protikorupční kriminálky, potvrdil slova policejního prezidenta Martina Červíčka, že ministr vnitra Martin Pecina chtěl zasahovat do personálního obsazení vedení elitního útvaru. Snažil se tam prý prosadit svého člověka, a když šéf ÚOKFK odmítl, začal usilovat o jeho odstranění.

Šéf protikorupční kriminálky promluvil o Pecinovi. Prozradil, jak mu ministr nutil svého muže
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Martin Pecina
reklama

Pecina prý Komárkovi důrazně doporučoval, aby do pozice svého náměstka jmenoval Jindřicha Láta. Tohoto řadového policistu si Pecina vytáhl jako svého poradce. Komárkovi jej měl na přelomu srpna a září vnucovat opakovaně. „Ministr se i na některých jednáních za přítomnosti dalších lidí zmiňoval, že by bylo vhodné, abych s panem Látem spolupracoval na úrovni vedení útvaru,“ uvedl Komárek podle deníku Právo.

Pecina snahu o Komárkovo odvolání vysvětloval kritikou práce jeho útvaru. To však Komárek odmítá. „S panem ministrem jsem se za poslední dobu sešel několikrát a žádné výtky směrem k útvaru jsem od něj neslyšel,“ zdůrazňuje. Právě Pecina mu prý nedávno předal Národní cenu kvality, kterou se oceňují excelentní organizace veřejného sektoru.

V policii se dlouhodobě spekulovalo, že ministr Pecina tlačí policistu Láta do vysokých funkcí. Dosavadní detektiv byl umístěn na nově zřízené místo poradce ministra vnitra ve služebním poměru. Výběrové řízení na tento post bylo provedeno v nápadném chvatu (od zveřejnění do uzávěrky přihlášek byly čtyři dny, standardně se na takovéto úrovni dává minimálně čtrnáctidenní lhůta) a podmínky pro uchazeče byly nápadně šity Látovi „na tělo“.

Úspěchem v konkurzu se dostal do desáté platové třídy, pokud by tedy přecházel na pozici náměstka protikorupční policie, která je ve stejné třídě, nemusel by absolvovat výběrové řízení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Šíp padal smíchy kvůli covidu: Herec hraje, dokud nechcípne. A teď...

14:24 Karel Šíp padal smíchy kvůli covidu: Herec hraje, dokud nechcípne. A teď...

Jak se hercům v divadle hraje za časů koronaviru? Jinak než dříve, to je jisté. Publikum je zarouško…