Šéf žalobců je šokován chováním poslanců: Styděl jsem se za to, jak jednání Sněmovny probíhalo

04.05.2021 21:45

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se účastnil dnešní tajné schůze pléna Poslanecké sněmovny, která jednala o plánované a později zrušené cestě ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy. I když byla nakonec bez výsledku poměrně záhy poslanci přerušena, odnáší si P. Zeman nepříjemný zážitek. „Za průběh jednání jsem se styděl,“ oznámil znepokojeně novinářům. Poslanci se měli při debatě osočovat a natahovat jednání faktickými poznámkami, píší Novinky.cz.

Šéf žalobců je šokován chováním poslanců: Styděl jsem se za to, jak jednání Sněmovny probíhalo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman

Pavel Zeman se účastnil jednání Poslanecké sněmovny spolu s policejním prezidentem Janem Švejdarem, s Janem Berounem z Vojenského zpravodajství a s jeho protějškem z Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Markem Šimandlem.

Ani jeden z výše zmíněných se však nedostal ke slovu. „Skutečně jsem nedostal prostor vystoupit. To ale nevadí, člověk vystupuje v okamžiku, kdy je k tomu vyzván,” sdělil P. Zeman, značně překvapen z toho, jakým způsobem bylo jednání vedeno.

„Styděl jsem se za to, jak jednání probíhalo, a za způsob komunikace. Byl jsem přítomen nejapnému a nedůstojnému divadlu. Bylo mi líto lidí, kteří od roku 2014 tuto trestnou činnost vyšetřují a strávili na tom měsíce času,“ okomentoval P. Zeman jednání Sněmovny.

Ke slovu se dostal ministr vnitra Jan Hamáček, který podle některých poslanců zabral velkou část prostoru k řečnění.

„Byl to pro mě promarněný čas, hosté nedostali slovo. Ani jsme se nedostali k věcné diskusi,“ poznamenal pro ParlamentníListy.cz poslanec, který byl na uzavřeném jednání Poslanecké sněmovny přítomen, ale z pochopitelných důvodů si nepřál být jmenován. V úvodu podle jeho slov dostal prostor jen ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček, kterého se celá věc týká

Schůze Sněmovny přerušena zhruba po hodině a čtvrt od jejího začátku. Kdy bude pokračovat, ale zatím není jasné. Na schůzi nevystoupil premiér Andrej Babiš (ANO).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česko podléhá tlaku lékových firem, varuje Okamura. Temná slova

21:15 Česko podléhá tlaku lékových firem, varuje Okamura. Temná slova

Chování vlády premiéra Andreje Babiše (ANO) je za hranou právního státu, míní předseda hnutí SPD Tom…