Šéf zelených Liška jede pomoci lidem na Ukrajině

24.04.2014 10:50

Předseda Strany zelených Ondřej Liška včera odjel na Ukrajinu jako zvláštní zmocněnec Evropské strany zelených. Odcestoval spolu s dalšími experty z nevládních organizací. Informaci přinesla SZ na svém webu. Budoucnost Ukrajiny je nerozlučně spjata s budoucností Evropy a evropští politici mají přispět k řešení krize, píší zelení k akci.

Šéf zelených Liška jede pomoci lidem na Ukrajině
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Pouhý den po odvolání ministra spravedlnosti Pospíšila, svolal předseda Strany zelených Ondřej Liška demonstraci
reklama

Předseda Strany zelených (SZ) a jednička na kandidátce do Evropského parlamentu Ondřej Liška odjel na průzkumnou misi na Ukrajinu. Sejde se zde s řadou politiků a aktivistů z Majdanu, kteří podle SZ budou určovat podobu Ukrajiny na dlouhá léta dopředu.

Zelení na svých stránkách píší, že si jasně uvědomují, že budoucnost Ukrajiny je nerozlučně spjata s budoucností Evropy a že o té se rozhoduje právě nyní na ukrajinské východní hranici.

Celé sdělení SZ ZDE

Ukrajinu čekají zlomové prezidentské volby

„Na Ukrajině chci s lidmi mluvit o dvou hlavních tématech. Tím prvním je budování demokratického právního státu, tím druhým pak energetická nezávislost na Rusku. Ukrajinu čekají zlomové prezidentské volby, konané ve stejném termínu jako volby do Evropského parlamentu. Ty v mnoha evropských zemích hrozí posílením extremistických a populistických stran, které s cílem zničit projekt jednotné Evropy často již zcela nepokrytě podporují imperialistické kroky ruského prezidenta Vladimira Putina. Zelení naproti tomu chtějí vybudovat Evropu sebevědomou a otevřenou, která se nenechá vydírat diktátory, ropou a plynem,” říká Ondřej Liška.

Předseda zelených se osobně zabývá nejzávažnější evropskou krizí současnosti. „Ukrajina se nachází v nesmírně složité politické situaci, která je zároveň jedinečnou příležitostí začít věci dělat jinak a lépe. Prospěch z toho mohou mít lidé na Ukrajině i v celé Evropě. Úkolem evropských politiků a aktivistů je udělat vše pro to, aby tato příležitost nepřišla nazmar,” dodal ke své cestě Liška.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

19:43 Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. To řekla Parlament…