Šéf zelených Liška odstoupí kvůli eurovolbám ze své funkce

26.05.2014 15:04 | Zprávy
autor: dkr, čtk

Předseda zelených Ondřej Liška rezignuje kvůli neúspěchu strany v evropských volbách k 8. červnu na svou funkci. Strana si nové vedení zvolí na podzim. Liška se o funkci v něm ucházet nebude. Řekl to na dnešní tiskové konferenci. Potvrdil také, že zelení podají stížnost k Ústavnímu soudu na pětiprocentní klauzuli u voleb do Evropského parlamentu.

Šéf zelených Liška odstoupí kvůli eurovolbám ze své funkce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Strany zelených Ondřej Liška

Oproti posledním eurovolbám si sice zelení polepšili, ale se ziskem 3,77 procenta hlasů nakonec zůstali bez mandátu. Liška výsledek považuje za nedostatečný, a proto končí. Je podle něj důležité, aby v čele zelených stál člověk, který reflektuje, kde strana stojí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

Ukrajina

Ukrajina skutečně Rusku zatím odolává, ale myslíte, že je naděje, že válku vyhraje a Rusko porazí? Já si myslím, že to je nereálné a je asi pravda, že čím déle válka bude trvat, tím to bude pro Ukrajinu horší. Nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zničíme vládu,“ křičel starý horník. Z pohřbu Zdeny Mašínové

8:08 „Zničíme vládu,“ křičel starý horník. Z pohřbu Zdeny Mašínové

„Ve vládě jsou estébáci a jeden z nich donášel i na svoje přátele. To ‚Konečníkový‘ nevadí, že komun…