Šéfem Unie státních zástupců se stal Lata, vystřídal Matulu

01.04.2017 17:52

Novým prezidentem Unie státních zástupců se stal Jan Lata z Nejvyššího státního zastupitelství. Po svém zvolení zkritizoval snahy některých politiků o omezení pravomocí veřejných žalobců. ČTK o tom v tiskové zprávě informoval člen výkonného výboru unie Ondřej Šťastný.

Šéfem Unie státních zástupců se stal Lata, vystřídal Matulu
Foto: hns
Popisek: Ilustrační koláž

Lata ve funkci po třech letech nahradil Zdeňka Matulu, který působí na pražském Vrchním státním zastupitelství.

Stavovské sdružení státních zástupců a právních čekatelů si nové vedení pro roky 2017 až 2020 vybralo na volebním shromáždění v Benešově. Lata se stal v pořadí šestým prezidentem, k jeho předchůdcům patří mimo jiné i šéfka pražského Vrchního státního zastupitelství Lenka Bradáčová.

„Mým zásadním úkolem je vysvětlovat veřejnosti roli státního zástupce a jeho klíčový význam pro řádné fungování trestního procesu. Je třeba důrazně odmítnout aktuální snahy některých politiků o omezení pravomocí veřejných žalobců, protože by měly neblahý vliv na vyšetřování trestné činnosti a dopadení jejích pachatelů,“ uvedl Lata. Ve stejném duchu vyznívá i usnesení, které unie přijala k závěrům sněmovní vyšetřovací komise k reorganizaci policie.

Prvním viceprezidentem Unie státních zástupců delegáti zvolili Petra Hořína z liberecké pobočky Krajského státního zastupitelství v Ústí nad Labem. Druhou viceprezidentkou se stala Dita Havlínová z pražského Městského státního zastupitelství.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schůzka Václava Havla s lidmi z KGB. Čalfa zamkl dveře a začal vyhrožovat poslancům. Výbušný dokument o Listopadu, vysílaný ČT

10:39 Schůzka Václava Havla s lidmi z KGB. Čalfa zamkl dveře a začal vyhrožovat poslancům. Výbušný dokument o Listopadu, vysílaný ČT

Konspirace 89. Dokument připravený Andreou Sedláčkovou měl divákům České televize vyvrátit různé dez…