Šéfem protikorupčníků prý bude Milan Komárek

12.06.2013 20:45

Podle neoficiálních informací týdeníku Respekt ohlásí policejní prezident v nejbližších dnech jméno nástupce Tomáše Martince. Má se jím stát Milan Komárek, současný náměstek ředitele středočeské policie.

Šéfem protikorupčníků prý bude Milan Komárek
Foto: Pavel Kozdera
Popisek: Plk. Tomáš Martinec, šéf ÚOKFK
reklama

Komárek nastoupil k policii v roce 1995, nějaký čas pracoval jako vyšetřovatel. Do vyšší funkce se dostal v roce 2008: Stal se šéfem odboru Policejního prezídia, který se zabýval odhalováním ilegálních zbraní. Od roku 2010 je náměstkem ředitele středočeské policie.

Podle Respektu nahrává Komárkovu jmenování především to, že jako vyšetřovatel (tato instituce byla v policii zrušena před jedenácti lety) zná dobře procesní právo, prostě se odborně orientuje v paragrafech a podle názoru vedení policie bude schopným spoluhráčem státním zástupcům. Podle prvních informací z řad policie jde také o naprosto nezkompromitovaného policistu.

Protikorupční policie by pod jeho vedením měla projít velkými změnami. Bude zřejmě řešit mnohem méně případů, ale bude se věnovat těm nejvážnějším kauzám. A měla by být postavena tak, aby na nejzávažnější korupční případy mohly být nasazovány týmy detektivů, kteří by nebyli odváděni od práce povinností dělat na jiných kauzách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

4:44 Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

Posledních několik týdnů se celkem živě spekuluje o tom, že by někdejší ředitel ÚOOZ Robert Šlachta …