Šéfem středočeských lidovců zůstává Miroslav Rovenský

26. 4. 2015 6:09

Středočeskou KDU-ČSL podvede nadále její dosavadní předseda Miroslav Rovenský. Rozhodli o tom delegáti krajské volební konference.

Šéfem středočeských lidovců zůstává Miroslav Rovenský
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL

"Drtivou většinou hlasů byl potvrzen ve funkci krajský předseda Rovenský," řekla ČTK Alexandra Alvarová, PR spolupracovnice lidoveckého europoslance Pavla Svobody.

Bývalý náměstek ministra kultury Rovenský na sebe upozornil v uplynulých dnech rezignací na funkci dočasného ředitele Národní knihovny, kterou vykonával jen krátce přes měsíc. Důvodem byla podle něj ztráta podpory a důvěry ze strany zřizovatele, tedy ministerstva kultury.

Členem KDU-ČSL je i ministr kultury Daniel Herman, který Rovenského ještě jako svého náměstka počátkem března jmenoval pověřeným ředitelem NK a nedávno jej ale odvolal z funkce náměstka ministra. Zdůvodňoval to tím, že Rovenský se má plně soustředit na problémy knihovny. Rovenský, sám aktivní hudebník, měl na ministerstvu v gesci oblast živého umění.

Krajské konference KDU-ČSL se dnes konaly také v Jihočeském kraji, na Vysočině a v Praze. Sjezd strany bude 23. a 24. května v prostorách Kongresového centra Zlín.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Komunista Valenta udeřil: Demonstrace organizuje nejzákeřnější skupina osob v zemi. Většina protestujících ani neví, o co běží! A vesnice? Ta má jiné starosti

16:30 Komunista Valenta udeřil: Demonstrace organizuje nejzákeřnější skupina osob v zemi. Většina protestujících ani neví, o co běží! A vesnice? Ta má jiné starosti

ROZHOVOR Takzvané legitimní protesty organizuje nejhorší a nejzákeřnější skupina osob v ČR. Zradikal…