Šéfka azylového domu: Nedostaly dávky. Na matky s dětmi už číhají lichváři

06.02.2012 20:40

Zpoždění výplat dávek v hmotné nouzi drsně pociťují matky s dětmi v azylových domech. Bez peněz jsou často od poloviny prosince a přežívají jen díky darům veřejnosti a charitativních organizací. Podle šéfky azylového domu v Havířově Blanky Wlosokové nemají její klientky peníze ani na základní potraviny.

Šéfka azylového domu: Nedostaly dávky. Na matky s dětmi už číhají lichváři
Foto: Hans Štembera
Popisek: Děti - ilustrační foto

„Naštěstí jsme se předzásobili na několik měsíců dopředu, podobné problémy jsme čekali. Teď se snažíme odrazovat naše klientky od nevýhodných lichvářských půjček,“ uvedla pro server Týden.cz Wlosoková.

Pod ochranou havířovského azylového domu v tuto chvíli žije 22 matek s dětmi, z nichž asi polovina využila potravinový balíček, které nyní rozdává Armáda spásy. Ta v minulých dnech nabídla pomoc i rodinám v nouzi, které v jejich zařízení nebydlí.

„Teď zjišťujeme, kde peníze zamrzly. Peníze byly v některých poslány na adresy trvalých bydlišť klientek, tam si je však pochopitelně nevyzvedly. Existuje varianta, že se peníze vrátily zpátky na poštu. Kontaktovali jsme havířovský úřad práce a čekáme na reakci. Stejně tak budeme postupovat i u klientek z jiných měst,“ nastínila potíže s doručením dávek Blanka Wlosková.

V obtížném období podle ředitelky azylovému domu velmi pomohly dary od veřejnosti, které pomáhají nemajetným matkám přežít. „Lidé se semkli a pomáhají spolu s námi. Často stačí, že někdo vidí nebo čte reportáž o naší situaci a hned pošle oblečení, sunar, ale i peníze. Děkujeme za to.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jhe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají

18:49 Okamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura na sociální síti informoval o brutálním případu znásilnění, který v…