Šéfové vlád zemí Visegrádské čtyřky a Ukrajiny budou jednat v Polsku

06.09.2016 6:35 | Zprávy
autor: luš, čtk

Předsedové vlád zemí visegrádské čtyřky (V4; Polsko, Česko, Slovensko, Maďarsko) budou dnes na jednání v polské Krynici především hledat společný postoj před blížícím se neformálním summitem Evropské unie v Bratislavě. Na dalším jednání, které se dnes v Polsku uskuteční během Ekonomického fóra, se k nim připojí také ukrajinský premiér Volodymyr Hrojsman.

Šéfové vlád zemí Visegrádské čtyřky a Ukrajiny budou jednat v Polsku
Foto: ČT
Popisek: Vlajky zemí Visegrádské čtyřky a EU

Premiéři zemí V4 vystoupí v Krynici na jednom z panelů, vedle toho najdou čas i na společné jednání. Ukrajinského premiéra pak kromě společné schůzky se špičkami V4 čeká i bilaterální jednání s českým předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou.

Dalšími z témat jednání budou podle informací ČTK konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem, budoucnost Východního partnerství či aktuální situace v Turecku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Co se stalo, že jste se omluvil?

To se snad ještě nestalo. Dokonce jste váš výstup ještě o víkendu hájil. Co se teda stalo, že jste procitl a uznal chybu? Aby bylo jasno, to, že umíte uznat chybu a omluvit se, hodnotím kladně, jen mě to překvalilo a říkám si, co tak najednou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šarapatka přirovnal Babiše k prostitutce

17:03 Šarapatka přirovnal Babiše k prostitutce

Kandidát na senátora Zděnek Šarapatka (za TOP 09) přirovnal premiéra Andreje Babiše k prostitutce, k…