Šéfžalobce Zeman otevře kauzu katarského prince

12.12.2011 12:57

Kauzu katarského prince Hámida bin Abdal Sáního, který byl před šesti lety souzen v ČR za zneužití nezletilých dívek, nechal znovu otevřít nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Kritizovat se rozhodl především jednání tehdejšího osazenstva ministerstva spravedlnosti v čele s Pavlem Němcem, který se zasadil o předání Abdal Sáního domů do Kataru, kde si nakonec odseděl pouhé dva dny.

Šéfžalobce Zeman otevře kauzu katarského prince
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.
reklama

„Učinili jsme kontrolu již skončené věci v kauze katarského prince a rozhodli jsme se vrátit věc zpátky k došetření. Týká se to podezření na některé pracovníky justice, konkrétně ministerstva spravedlnosti a některých státních zástupců. Jde o trestní věc, kde bylo prověřováno, zda se někdo při rozhodování o předání řízení do Kataru nedopustil trestného činu,“ uvedl k věci Pavel Zeman pro deník Právo.

Někdejší minstr spravedlnosti Pavel Němec odmítá, že by se dopustil něčeho nezákonného a znovuotevření případu si bere poněkud osobně. „Považuji za neuvěřitelně skandální věc to, že případ, který se prověřoval přes dva roky, někdo považuje za nedostatečně prověřený. Celá záležitost přitom skončila rozhodnutím Nejvyššího soudu, který jasně řekl, že ten postup byl zákonný,“ komentoval Zemanovy plány Němec.  Dokonce je přesvědčen, že se nejedná o nic jiného než čísi útok na jeho osobu. „Myslím, že to z toho docela čouhá,“ uvedl v rozhovoru pro Právo.

Katarský princ Hámid bin Abdal Sání měl být v roce 2005 nepravomocně odsouzen soudkyní Obvodního soudu pro Prahu 1  na 2,5 roku za soulož s nezletilými dívkami. Ministr Pavel Němec navzdory rozhodnutí soudu vydal prince do jeho domovské země, nakonec tamější justiční orgány zastavily trestní stíhání.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jhe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebezpečný útok! Halík vypustil text, kterým vyděsil Petra Žantovského. Jde o ČT a také Milion chvilek

8:13 Nebezpečný útok! Halík vypustil text, kterým vyděsil Petra Žantovského. Jde o ČT a také Milion chvilek

TÝDEN V MÉDIÍCH Kde bere člověk, který se nazývá teologem, odbornou kompetenci k tomu posuzovat komp…