Sehnal: Připravme se na nové hrozby, demokratický svět je stále ohrožen

31.08.2021 15:13 | Zprávy

Demokratický svět by se po ukončení afghánské války měl připravovat na hrozby nového typu a nepodcenit, že svět i nadále zůstává nebezpečným. Říká to předseda Aliance pro budoucnost Pavel Sehnal.

Sehnal: Připravme se na nové hrozby, demokratický svět je stále ohrožen
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Sehnal, předseda APB

“Nejen na příkladu Afghánistánu, kde jsme jako Západ pohořeli a utopili tam biliony dolarů a mnoho životů našich vojáků, vidíme, že svět se mění a hrozby, kterým čelíme, jsou stále nové. U nás v Evropě ze poslední roky vidíme, že klasické studené války jsou spíše minulostí a do popředí vstupují hybridní války a hrozby,” upozorňuje Sehnal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Radim Panenka

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Je pravda, že chcete zrušit senát?

Jak toho chcete docílit, když by proto museli hlasovat sami senátoři, a to se podle mě nikdy nestane? Neslibujete náhodou něco absolutně nereálného a nesplnitelného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dnes Polsko, zítra Česko? Pekarová má po ruském útoku jasno

21:20 Dnes Polsko, zítra Česko? Pekarová má po ruském útoku jasno

Na společném brífinku vedení obou komor Parlamentu dominovalo téma ruských dronů v Polsku. Předsedky…