Sehnal kroutí hlavou: Vláda nabírá další tisíce úředníků, musíme to seškrtat

05.10.2021 15:14

Státní rozpočet bude v příštím roce opět v rekordním schodku a vláda místo šetření podle šéfa Aliance pro budoucnost Pavla Sehnala najímá další úředníky. “Jednoznačně tvrdíme, že pokud si má někdo vlivem tragického stavu státního rozpočtu utahovat opasek, pak to nejsou občané, ale stát. Stát si musí konečně utáhnout opasek!” konstatuje Sehnal.

Sehnal kroutí hlavou: Vláda nabírá další tisíce úředníků, musíme to seškrtat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Sehnal, předseda APB

“Aliance pro budoucnost prosazuje od samého počátku, že opasek si musí od teď utahovat stát a je jedinou stranou, která hodlá přebujelé státní výdaje razantně osekat tak, aby tím netrpěli poctivě pracující občané,” popisuje politik.

Anketa

Přesvědčujete své okolí o tom, koho má a nemá volit?

72%
hlasovalo: 26172 lidí

Mezitím stále ještě vládnoucí hnutí ANO prý oznámilo, že v rámci rozpočtu na příští rok zvýší počet státních úředníků zhruba o 10 tisíc. “To znamená řádově dalších 10 miliard, které musí stát sebrat soukromému sektoru ve formě daní na stranu státního aparátu, který je nesmyslně utratí,” nechápe Sehnal.

“Všechny sliby Babišovy vlády o tom, jak chce zeštíhlit státní aparát, se ukázaly jako plané. Místo toho hodlají ještě počty úředníků navýšit, to je neuvěřitelné, zbytečné a drahé. Stát potřebuje razantní dietu, ne zvyšovat jeho rozežranost,” varuje.

Stát má podle Sehnala dvě skupiny nákladů. “Ta první je nutná k tomu, aby byl zabezpečen chod celého státu a jeho nezbytné funkce. Druhá čast se potom věnuje přerozdělování. Stačí se podívat, jak to vypadá dnes. Běžný občan zaplatí ze svých tvrdě vydělaných peněz 10 tisíc korun měsíčně, tedy 120 tisíc ročně, na důchodovém pojištění. Než dosáhne věku 65 let, zaplatí státu 5 milionů korun. A místo toho, aby stát občanovi po dovršení důchodového věku těchto 5 milionů vyplatil, stát důchody pořád přerozděluje a další peníze z toho spotřebovává. Stejně tak na všech sociálních dávkách, systémech atd. Všude se neefektivně spotřebovávají peníze nás všech daňových poplatníků,” kroutí hlavou šéf Aliance pro budoucnost.

“Běžné výkony musí stát dělat co nejmenším počtem zaměstnanců, což v současné digitální době není žádný problém. Stačí chtít. Za další je nutné zmenšit objem přerozdělování, protože potom nebude potřeba tak početný státní aparát,” dodává Pavel Sehnal.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek oživil Lipavského a pohřbil Farského. Ve STANu byli vyděšení, bezvýchodné

9:05 Kalousek oživil Lipavského a pohřbil Farského. Ve STANu byli vyděšení, bezvýchodné

Moderátor Jaromír Soukup se sešel ve svém pravidelném pořadu Hovory Kalousek Soukup s exposlancem a …