Seminář s Bradáčovou vypadal jako z dob inkvizice. Vyvolával dávivý pocit, píše Dimun

02.06.2013 10:28

Bloger a bývalý poradce Jiřího Paroubka Petr Dimun se podivuje nad průběhem semináře, který proběhl na půdě sněmovny. Semináře, který se týkal nového zákona o státním zastupitelství, se zúčastnila Unie státních zástupců v čele s Lenkou Bradáčovou a pořádala ho Transparency International.

Seminář s Bradáčovou vypadal jako z dob inkvizice. Vyvolával dávivý pocit, píše Dimun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lenka Bradáčová

"Bylo až nápadné, že ze státních zástupců byl mezi nimi pouze jediný – a to velmi, velmi vlažný, spíše z donucení a hlavně neveřejný – kritik této normy, olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištván. Ostatní státní zástupci se sesedli okolo Lenky Bradáčové a potichu, mezi sebou, hodnotili jednotlivá vystoupení přítomných politiků," píše Dimun na svém blogu na Vasevec.cz. "Už jen tato inkviziční atmosféra semináře, režie i chování jednotlivých aktérů vyvolávalo dávivý pocit z úrovně stávajících politických elit," dodává.

Politici poté podle Dimuna odpovídali pod vedením moderátorky České televize Daniely Drtinové na sugestivní otázky typu ano-ne. "Pro případ, že by snad přemýšleli zákonodárci o změně tohoto zákona při jeho projednávání ve sněmovně, označila toto jejich právo již dopředu Drtinová za opovrženíhodné 'kutilství', které by měli za svoji politickou stranu teď a tady odmítnout a formulovat jako závazek, že do zákona nebudou vnášet pozměňovací návrhy," dodává Dimun s tím, že Drtinová dávala najevo svou podporu zákona.

Blažek se radí s Bradáčovou

Nejvíce ale exporadcem otřáslo chování současného ministra spravedlnosti Pavla Blažka, který se za Bradáčovu chodil po svých projevech radit. "Pavel Blažek se po každém svém vystoupení šel ujistit k Lence Bradáčové, zda to, co řekl, se jí líbilo. Chichotání ministra Blažka a Bradáčové pokyvování hlavou značilo, že byť to často postrádalo hlavu i patu, tak to rozhodně ničemu neublížilo," diví se Dimun.

Návrh zákona poté jednoznačně prošel, zanechal však po sobě podle Dimuna nepříjemnou pachuť, kterou umocnila osobní účast Bradáčové během hlasování a počáteční nesouhlas premiéra Petra Nečase. "A tak zatímco na vládu dorazila s nejvyšším zástupcem Pavlem Zemanem i Lenka Bradáčová (až bude vláda příště hlasovat o platech policistů, dorazí policejní prezident pro jistotu s šéfem ÚOOZ či rovnou URNA?), premiér byl v té době na zahraniční cestě v Rusku," dodává na závěr Dimun.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ane

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Že ji neměli rádi? Za tím bude něco jiného. Petr Žantovský tuší, co je za koncem ministryně

4:44 Že ji neměli rádi? Za tím bude něco jiného. Petr Žantovský tuší, co je za koncem ministryně

TÝDEN V MÉDIÍCH Za hodně brutální znásilnění vnímání politiky se dá brát vyjádření Heleny Langšádlov…